Salę przy „dwójce” zbuduje Ella?

0
19

Kontraktem zainteresowały się cztery firmy z Sochaczewa, Kielc i Piątnicy Poduchownej, które za budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 zażądały od 4,47 do 5,55 mln zł. Najkorzystniejszą ofertę złożyło przedsiębiorstwo Ella z Sochaczewa deklarujące, że cały zakres zamówienia zrealizuje za 4.468.200 zł.

Oferty firm otwarto 15 października. Ratusz potrzebuje teraz czasu, by je dokładnie sprawdzić, a gdy trzeba wezwać do uzupełnienia ofert. Na ostateczne rozstrzygnięcie, kto podpisze z miastem umowę na budowę sali poczekamy do pierwszych dni listopada.

Przypomnijmy, że to drugi przetarg na te prace. We wrześniu o kontrakt walczyło jedenaście firm z całej Polski, a oferowane przez nich ceny wahały się w granicach od 4,7 mln do prawie 6,8 mln zł. Postępowanie unieważniono, gdyż nawet najtańsza z ofert przewyższała środki zabezpieczone na ten cel w budżecie miasta. Rozpisanie kolejnego postępowania przyniosło efekt i jeśli oferta Elli okaże się ważna, ratusz zaoszczędzi ok. 250 tys. zł.