Samoobrona dla kobiet

0
28

5917_1

Od października w naszym klubie proponujemy specjalny program dla kobiet, który składa się z nauki samoobrony ale także odpowiedniej diety i sportowego stylu życia. Dobre zdrowie, kondycja, szczupła sylwetka i umiejętność samoobrony to dobre samopoczucie i zadowolenie z życia. Ale aby to osiągnąć trzeba trochę popracować nad sobą.

Niezwykłe efekty takiego programu kobiety uzyskiwały w Starożytnej Sparcie, gdzie systematycznie wykonywały różne ćwiczenia fizyczne przy odpowiedniej diecie. Nawet będąc w ciąży kobiety nie zaprzestawały codziennej gimnastyki. Na równi z mężczyznami startowały w zawodach sportowych, a pozycja Spartanki w społeczności była wyjątkowo wysoka! Spartanki słynęły z niezwykłego piękna i wyjątkowej urody i dlatego wojownicy z całej Grecji przybywali do Sparty po kandydatki na żony. O piękną Spartankę Helenę toczy się cała Wojna Trojańska unieśmiertelniona w Iliadzie Homera.

Program proponowany przez nasz klub został niejednokrotnie sprawdzony w praktyce, a najbardziej widocznym efektem  są zdobywane medale na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata.

Program dla kobiet obejmuje: treningi na sali gimnastycznej 2 razy w tygodniu z elementami ćwiczeń ogólnorozwojowych, rozciągających, prostujących kręgosłup (podobne ćwiczenia wykonywane są w Yodze), metody specjalnego poruszania się, nauka o czułych punktach na ciele człowieka, czyli jak i gdzie skutecznie uderzyć. Oprócz tego trochę relaksu i medytacja. Drugi element to bieg lub marszobieg w terenie raz w tygodniu. Raz w tygodniu basen i sauna.

Wyjątkowe znaczenie dla zdrowia człowieka ma odpowiedni sposób odżywiania się. Jest to przeważnie dieta warzywno owocowa z dużą ilością naturalnych soków, a jednym z jej elementów jest systematyczne oczyszczanie organizmu zależnie od chęci i potrzeb.

Nasz program poprawia zdrowie, kondycję fizyczną i psychiczną, uodparnia na wszechobecny stres i naucza skutecznej samoobrony. Dzięki temu czujemy się pewniej i bezpieczniej w trudach dnia codziennego!

Treningi w szkole podstawowej nr 3 w Sochaczewie przy ul. Hanki Sawickiej w środy i piątki o godz. 18.30 oraz w Skierniewicach w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Pomologiczna 10. Telefon kontaktowy: 606 20 35 01.

 

Krzysztof Buczyński

Uczniowski Klub Sportowy Taekwondo i Karate Goju – Ryu „Wiking”