Samorządowcy z miasta jednoznacznie „za”

0
49

Wczoraj w kramicach odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące lokalizacji nowego mostu w Sochaczewie. Liderem projektu jest powiat, jego partnerami gmina oraz miasto Sochaczew, a o wsparcie rządowe dla zadania zabiega minister Maciej Małecki. Trzy samorządy już dwa lata temu zadeklarowały, że wspólnie sfinansują dokumentację, a potem zadbają o środki na budowę przeprawy. Po wczorajszym wspólnym spotkaniu radnych miasta, gminy i powiatu zapytaliśmy burmistrza i szefa rady miasta, czy deklaracje o współpracy nadal są aktualne…

Burmistrz Piotr Osiecki
Dzisiejsze spotkanie to kolejny etap tworzenia pięknej historii współpracy trzech samorządów. Prawie dwa lata temu pierwsze wspólne posiedzenie trzech rad – powiatu, miasta i gminy – miało dać odpowiedź na pytanie, czy most jest potrzebny. Wspólnie wówczas zdecydowaliśmy, że przeprawa jest niezbędna i zawarliśmy stosowne porozumie. Podejmowaliśmy tę decyzję transparentnie i teraz, w sposób równie transparentny, rozmawiamy o proponowanej lokalizacji. Firma Promost w sposób bardzo profesjonalny przeanalizowała różnego rodzaju kryteria, które należy uwzględnić, bo dla mnie oprócz finansowych równie ważne są kryteria społeczne. Zdajemy sobie sprawę, że nie uda się przeprowadzić tak dużej inwestycji bez ingerencji w istniejącą zabudowę. Na szczęście wariant rekomendowany przez projektantów i pozytywnie przyjęty przez zebranych na sali samorządowców, praktycznie nie przewiduje rozbiórek. Mimo to chcę powtórzyć słowa, wypowiedziane przez panią starostę, że z każdym mieszkańcem, gdzie będzie jakieś oddziaływanie inwestycji na jego nieruchomość, będziemy rozmawiali i starali się zaspokoić jego oczekiwania.

Przewodniczący rady miasta Sylwester Kaczmarek
Pani starosta mogła i nadal może liczyć na wsparcie ze strony radnych miasta. Nie słyszałem dotychczas żadnych krytycznych głosów, co oznacza, że zarówno radni poprzedniej jak i obecnej kadencji popierają dążenia trzech samorządów do budowy nowego mostu. Mamy świadomość, że choć liderem zadania jest samorząd powiatowy, to i miasto będzie w jakimś stopniu finansowało tę budowę. Myślę, że dzisiejsze spotkanie pokazało, że jesteśmy na „tak” i mocno kibicujemy powiatowi w jego działaniach.