Sannicki koncert online

Paweł Kowalski i Aneta Todorczuk stworzyli majowy koncert słowno-muzyczny – jeden z tych, które odbywają się w sannickim pałacu od 1981 roku.

Odbył się on jednak całkiem nietypowo, bo po raz pierwszy w historii przy pustej widowni. Powodem nie był brak chętnych, ale obecna sytuacja epidemiologiczna. Nagranie koncertu zostało udostępnione przez Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w mediach społecznościowych.
Tradycji stało się więc zadość i przynajmniej w ten sposób melomani mogli, i nadal mogą, uczestniczyć w sannickim koncercie chopinowskim.

Chopin pod palcami wirtuoza fortepianu, Pawła Kowalskiego, brzmi wybornie. Artysta nie ograniczył się tylko do samej gry. Każdy cykl poprzedził nawiązaniem do kompozytora i krótką historią konkretnego utworu.
Aneta Todorczuk przeplotła dźwięki fortepianu poezją Agnieszki Osieckiej, Wisławy Szymborskiej i Jonasza Kofty. Swój autorski dobór strof uzasadniła trafnością i aktualnością słów poetów.

Współorganizatorami koncertu byli: Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach oraz Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie i jego sannickie Koło.

Na kolejny koncert chopinowski zapraszamy 7 czerwca. A w jakiej formie wezmą Państwo w nim udział, będzie zależało od aktualnej sytuacji.

Park jest dostępny w całej swej okazałości, więc zapraszamy „nie online” przynajmniej na łono natury.

Monika Gadzińska

.