Sanniki. II Mistrzowskie Warsztaty Wokalne Muzyki Polskiej „Wokół Chopina”

W niedzielne popołudnie odbył się koncert wieńczący II Mistrzowskie Warsztaty Wokalne Muzyki Polskiej „Wokół Chopina”, które trwały od 4 do 7 lipca.

Warsztaty Wokalne Muzyki Polskiej „Wokół Chopina” zorganizowane zostały w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski. Wydarzenie współfinansowane było ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Warsztaty przygotowane zostały we współpracy ze szkołą muzyczną I stopnia w Gąbinie. Prowadzącymi byli: prof. Anna Jeremus-Lewandowska – śpiew, prof. Monika Kolasa-Hladikova – śpiew, prof. Jarosław Domagała – akompaniament fortepianowy oraz Włodzimierz Sieczkowski – fortepian.

W tegorocznej edycji warsztatowej uczestniczyło siedemnaścioro  ochotników z całej Polski, m.in. z Gąbina, Płocka, Kutna, Przemyśla, Łodzi, Częstochowy, Poznania, Warszawy, byli to uczniowie i absolwenci szkół muzycznych oraz  osoby, dla których śpiew jest pasją. Przez cztery dni w sannickim pałacu uczestnicy ćwiczyli warsztat wokalny, a na finałowym koncercie mogliśmy usłyszeć utwory, np. Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza oraz, co ciekawe, standardy polskiej muzyki rozrywkowej. Występy zachwyciły publiczność. Bisom i oklaskom nie było końca. Dla tych, którzy prezentowali swój talent była to znakomita okazja, aby przekonać się, ile należy włożyć pracy aby urzec widownię. Z pewnością każdy występ był niezwykłym doświadczeniem. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Klaudia Rymarkiewicz