Sanniki. Koncert chopinowski i otwarcie wystawy 14 października

0
96

Pałac w Sannikach zaprasza na koncert chopinowski, który odbędzie się

14.10.2018 o godz. 14:00.

Wystąpią:

Andrzej Wojciechowski – klarnet

Bogdan Kułakowski – fortepian

Grzegorz Damięcki – recytacja

 

Po koncercie zapraszamy na

wystawę rodzinną malarstwa

Alojzego, Martyny i Jaśka Balcerzaków.

Alojzy Balcerzak

Jak sam mówi, świat ujrzał o 6 rano w sobotę 1 listopada 1930 r. w Zdworzu, gdzie ukończył dwie klasy szkoły powszechnej. Okres wojny zapisał się w jego pamięci, jako tułaczka po Mazowszu, zakończona powrotem do Zdworza. Edukację kontynuował w Samorządowym Gimnazjum w Gąbinie, potem w Elblągu była tzw. mała matura,  a dwuletnie liceum zwieńczone dużą maturą w Łodzi. Rok przygotowawczy do Akademii Sztuk Pięknych realizowałem w Radomiu. Pierwsze trzy lata studiów to był Wydział Malarstwa, kontynuował na Wydziale Grafiki, uzyskując w 1957 r. dyplom magistra sztuki. Od 1959 r. jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP)

Alojzy Balcerzak wybudował w Koszelówce galerię wiejską i letnią pracownię plastyczną. Inauguracja galerii nastąpiła w 1991 roku, a rok później powołane zostało Stowarzyszenie Popierania Galerii, które funkcjonowało do roku 2010.

Martyna Balcerzak

Urodziła się w Warszawie w 1968 r., ale od 1986 roku mieszka w Niemczech. Studiowała Grafikę, Komunikację Wizualną i Malarstwo w Wyższej Szkole Graficznej w Monachium, gdzie w 1994 r. uzyskała dyplom z wyróżnieniem. Od 2006 r. prowadzi zajęcia rysunku i malarstwa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w prywatnej szkole plastycznej Leonardo w Linz nad Renem. Artystka tematy do swojej pracy twórczej czerpie z wyobraźni, inspirując się naturą. Prace wykonuje w różnych technikach, np. mieszając akwarele z pastelami,  co umożliwia wzmocnienie efektów kolorystycznych przy jednoczesnej lekkości wyrazu.

Jasiek Balcerzak

Urodził się w Warszawie w 1976 r. W latach 1995-2000 studiował na wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie uzyskał dyplom w pracowni litografii u prof. Władysława Winieckiego. Już w czasie studiów uczestniczył w krajowych i międzynarodowych plenerach malarskich – w Dinan (1996, 2002) i Ingrandes sur Loare (2003) we Francji, w Alesund w Norwegii (2000), w Połczynie Zdroju (2000), w Koszelówce (2002).