Sędzia wykartkował Bzurę

0
24

Bzura Chodaków poniosła drugą porażkę w tym sezonie przed własną publicznością. W niedzielę 22 września biało-zieloni przegrali przy ul. Chopina ze Skrą Drobin 3:2. Negatywnymi postaciami tego spotkania byli sędziowie. Po dwóch czerwonych kartkach Bzura kończyła mecz w dziewiątkę.

Tydzień wcześniej, w sobotę 14 września, piłkarze Pawła Rzymskiego z łatwością poradzili sobie na wyjeździe z zespołem Skrwa Łukomie. Biało-zieloni pokonali rywali 4:0, co pozwoliło im na objęcie miejsca wicelidera płockiej ligi okręgowej.

Mecz z ekipą z Drobina przy ul. Chopina rozpoczął się dla gospodarzy fatalnie. W 8. minucie, po niefortunnym wybiciu Dawida Stypuły piłka poleciała do bramki biało-zielonych. Cztery minuty później goście dośrodkowali w pole karne z rzutu rożnego i podwyższyli prowadzenie na 2:0. W 15. minucie bramkę kontaktową dla Bzury strzelił kapitan zespołu Filip Jeznach, a trzy minuty później, przewrócony w polu karnym gości, Kamil Kacprzak wywalczył „jedenastkę”. Niestety, trafiając w poprzeczkę, rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Wojciechowski. Po wymianie ciosów na początku spotkania druga część pierwszej połowy już nie była tak dynamiczna. Bzurą miała dwie dogodne akcje, lecz piłka mijała światło bramki.

Fatalna praca sędziów dała się we znaki piłkarzom po przerwie. W 62. minucie sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki dla biało-zielonych, a jej strzelca Maćka Brdeję, „nagrodził” czerwoną kartką. Chwilę później wyrzucił z boiska kolejnego zawodnika Bzury – Kamila Kacprzaka. Grając w osłabieniu Bzura nadal starała się atakować. Skra pokazała jednak, że na treningach dobrze przećwiczyła stałe fragmenty gry. Na kwadrans przed końcem, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, goście podwyższyli prowadzenie na 3:1. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Kamil Wojciechowski trafił do bramki Skry i pozostał jeszcze cień nadziei na uratowanie remisu. Przez trzy minuty, do zakończenia spotkania, wynik nie uległ już jednak zmianie.

Po sześciu kolejkach, z bilansem czterech zwycięstw i dwóch porażek, Bzura Chodaków zajmuje piąte miejsce w tabeli płockiej ligi okręgowej. Kolejny mecz biało-zieloni zagrają na wyjeździe w sobotę 28 września z Orłem Goleszyn.

Skrwa Łukomie – Bzura Chodaków 0:4 (0:3)
Bramki: Kamil Wojciechowski, Mateusz Struzik, Dawid Stypuła, Adrian Tomczyk
Bzura Chodaków – Skra Drobin 2:3 (1:2)
Bramki: Filip Jeznach, Kamil Wojciechowski