Sędzia z Arizony nakazał Gary’emu Lake zapłacić Katie Hobbs część opłat za proces wyborczy, ale odmówił jej zgody.CNN

We wtorek sędzia hrabstwa Maricopa nakazał republikaninowi z Arizony Jezioro Kari Aby pokryć niektóre opłaty prawne związane z demokratyczną gubernator-elektką Katie Hobbs Sprawa wyborcza Lake zakwestionował swoją stratę, ale powstrzymał się przed udzieleniem Lake pozwolenia na wniesienie pozwu.

Sędzia Peter Thompson odrzucił w sobotę sprawę Lake’a, stwierdzając, że nie ma jasnych ani przekonujących dowodów na niewłaściwe postępowanie i podtrzymanie zwycięstwa Hobbsa. To orzeczenie w Wigilię było poważną porażką dla Lake Przegrana z Hobbsem Pozwał, próbując obalić listopadowe wybory przewagą około 17 000 głosów.

Prawnicy Hobbsa – obecnego sekretarza stanu – wiedzieli, że Lake i jego prawnicy nie mogą udowodnić swoich wyzwań w wyborach, co naruszałoby zasady etyki prawniczej. Chcieli sankcji przeciwko Lake’owi i jego grupie. Thompson się nie zgadza. „Sąd uznaje, że roszczenia powoda przedstawione w tej sprawie są bezpodstawne i stanowią złą wiarę” – napisał we wtorek.

Ale nakazał Hobbsowi zapłacenie 33 040,50 dolarów odszkodowania za honoraria biegłych i potwierdził wybór Hobbsa na objęcie urzędu 5 stycznia.

Najnowsze orzeczenia to ostatnia nagana dla dysydentów wyborczych w całym kraju i powrót do długich strat prawnych poniesionych przez byłego prezydenta Donalda Trumpa, gdy próbował zakwestionować swoją przegraną w wyborach w 2020 roku. Hrabstwo Maricopa, które rozciąga się na obszarze Phoenix i obejmuje większość populacji Arizony, było przedmiotem bezpodstawnych zarzutów oszustwa w wyborach śródokresowych i wyborach w 2020 roku.

W tweecie po sobotnim orzeczeniu Lake, który siedział na sali sądowej podczas procesu i nie składał zeznań, powiedział, że odwoła się od decyzji „w celu przywrócenia zaufania i uczciwości w naszych wyborach”.

Lake, były dziennikarz telewizyjny z Arizony, zbudował swoją kampanię wokół kłamstw Trumpa na temat powszechnych oszustw wyborczych w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Podwoił się, fałszywie twierdząc, że wygrał wybory w 2022 roku.

Thompson wcześniej odrzucił osiem zarzutów w pozwie Lake’a przed procesem, orzekając, że nie stanowią one ważnych podstaw do kwestionowania wyborów zgodnie z prawem stanu Arizona, nawet jeśli były prawdziwe. Ale pozwolił Lake’owi zeznawać podczas dwudniowego przesłuchania w sprawie dwóch innych kont związanych z drukarkami i łańcuchem wyborczym w hrabstwie Maricopa.

Zgodnie z wyrokiem Thompsona w sobotę, zespół Lake’a musiał wykazać, że ktoś celowo wyłączył drukarki do głosowania na żądanie w hrabstwie – w wyniku czego utracono wystarczającą liczbę „zidentyfikowanych” głosów, aby zmienić wynik wyborów.

„Każdy świadek przed sądem zaprzeczył osobistej znajomości takiego wykroczenia. Sąd nie może akceptować spekulacji ani domysłów zamiast jasnych i przekonujących dowodów” – napisał Thompson.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

READ  Churchill Downs, siedziba Kentucky Derby, zamknięta z powodu śmierci koni – ostateczny termin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *