Senat Minnesoty naprawia ustawy o zakazie przeszczepów, aborcji i azylu dla osób transpłciowych

Minnesota ma szansę stać się miejscem docelowym na Środkowym Zachodzie dla osób poszukujących aborcji i opieki zdrowotnej potwierdzającej płeć, ponieważ niewiele innych stanów w całym kraju ogranicza te praktyki.

Demokraci w stanowym Senacie przyjęli w piątek trzy postępowe priorytety, w tym ochronę przed konsekwencjami prawnymi i nakazy deportacji osób transpłciowych i ich rodzin, które podróżują do Minnesoty, aby otrzymać opiekę potwierdzającą płeć. Oddzielna ustawa o aborcji wprowadziłaby podobne zabezpieczenia, uczyniła dane pacjentów dotyczące aborcji prywatnymi i ograniczyłaby wezwania sądowe z innych stanów, które zakazały tej procedury.

Senatorowie uchwalili także zakaz zdyskredytowanej praktyki terapii konwersyjnej, która ma na celu zmianę orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej. DFL-Minneapolis Senator powiedział, że wszystkie trzy ustawy pomogą chronić wolności mieszkańców Minnesoty. — powiedział Scott Dibble.

„Ludzie powinni mieć wolności zagwarantowane w naszej konstytucji. Ludzie powinni mieć prawo do samostanowienia” – powiedział Dibble. „A w Minnesocie ludzie powinni być wolni od praw innych stanów, które wpływają i negatywnie wpływają na wszystkie te podstawowe prawa amerykańskie”.

Izba przyjęła już trzy propozycje, nad którymi w piątek głosował Senat. Sponsor ustawy senackiej powiedział, że ustawa aborcyjna zostanie poprawiona i wysłana do Izby w celu ostatecznego zatwierdzenia, ale oczekuje się, że wszystkie działania wkrótce trafią na biurko gubernatora DFL, Tima Wallsa. Biuro gubernatora powiedziało, że podpisze wszystkie trzy.

Zakaz terapii zastępczej dotyczy nieletnich i osób dorosłych wymagających szczególnej troski. Dibble od lat naciskał na zakaz. Nazwał tę praktykę „okrutną i barbarzyńską” i powiedział, że jest to tortura.

Senat kontrolowany przez DFL głosował 36-27 za zablokowaniem tej praktyki. Republikański senator Zach Duckworth i Jeremy Miller dołączyli do 34 Demokratów, którzy poparli zakaz.

Kilku członków GOP wypowiadało się w Senacie przeciwko zakazowi przeszczepów dzieci i osób dorosłych wymagających szczególnej troski.

READ  Podejrzany o morderstwo w Idaho, Brian Kohberger, jest gotowy odstąpić od przesłuchania w sprawie ekstradycji, mówi prokurator

„Nie chcę zamykać drzwi na wysokiej jakości pomoc, dyskusje i dialog” – powiedział Sen. Jim Abeler, R-Anoka, powiedział, że obawia się, że ustawa ochłodzi rozmowy między nieletnimi a zaufanymi dorosłymi.

Żaden republikanin nie przyłączył się do poparcia ustawy aborcyjnej, która została przyjęta w głosowaniu partyjnym.

„Ludziom, którzy są zmuszeni opuścić swoje rodzinne stany, ponieważ nie są tam bezpieczni, mówimy:„ Witamy, jesteś bezpieczny tutaj w Minnesocie ”- powiedział senator. Kelly Morrison, DFL-Deephaven, położnik-ginekolog, który sponsorował fundusz, powiedział. Rozmiar.

Senator GOP z Park Rapids Paul Woodke powiedział, że ustawa aborcyjna jest „niekonstytucyjna” i że Demokraci próbują rozciągnąć prawa Minnesoty poza jej granice.

„To prawo popycha Minnesotę w kierunku szeroko zakrojonych sporów sądowych dotyczących kwestii konstytucyjnych z innymi stanami” – powiedział Utke.

Sąd Najwyższy Roe v. Od czasu obalenia Wade w niektórych stanach – w tym w Wisconsin i Południowej Dakocie – aborcje zostały zakazane, podczas gdy inne nadal wprowadzają ograniczenia.

Partyjne głosowanie Senatu Minnesoty w sprawie opieki zdrowotnej dla osób transpłciowych miało miejsce dwa dni po tym, jak gubernator Dakoty Północnej, Doug Burgum, podpisał środek, który nałożyłby na tamtejszych pracowników służby zdrowia zarzuty karne za zapewnienie nieletnim opieki potwierdzającej płeć. Iowa, Południowa Dakota i inne stany również podjęły ostatnio kroki w celu ograniczenia takiej opieki.

Senatorowie republikańscy w Minnesocie wyrazili obawy dotyczące wpływu praktyk opieki medycznej potwierdzających płeć na nieletnich.

„Nie mają nawet możliwości mentalnego rozważenia konsekwencji tego, co robią” – powiedział senator R-Glencoe. — powiedział Glenn Gruenhagen. „Ten proces ma w większości nieodwracalne konsekwencje”.

Grunhagen niedawno stał się przedmiotem skargi dotyczącej etyki po przesłaniu e-mailem wideo do demokraty z Senatu, który początkowo twierdził, że zawiera ono zdjęcia operacji potwierdzania płci u nieletnich.

READ  Harmonogram play-off NFL 2023, przedział: daty, godziny, telewizja, transmisje strumieniowe dla każdej rundy posezonowej NFC i AFC

Sponsor projektu, sen. Erin May Quade złożyła skargę na Gruenhagen. W piątek odrzucił krytykę ze strony Republikanów.

„Ich opieka zdrowotna, opieka zdrowotna, którą mają, nie jest naszą sprawą”, powiedział przedstawiciel DFL-Apple Valley, Mei Quade. „Ich lekarze, stowarzyszenia medyczne, rodzice mówią, że to właściwa opieka i to mi wystarczy”.

Zwolennicy i przeciwnicy trzech ustaw machali znakami i skandowali w rotundzie Kapitolu w piątek rano.

Angie Ebel z Roseville powiedziała, że ​​popiera cielesną autonomię. Ona i inni czekali zmartwieni, gdy Sąd Najwyższy przygotowywał się do orzeczenia w sprawie dostępu do powszechnie stosowanej pigułki aborcyjnej mifepristone.

„To przerażające, gdy takie rzeczy są przedmiotem dyskusji. Jak Roe – powolne tykanie – powoli odchodzi i nagle podnosisz wzrok i te wspaniałe rzeczy się wydarzyły. Grają w długą grę. To mnie przeraża, — powiedział Ebel.

Morrison powiedział, że decyzja dotycząca mifepristone dodała pilności.

„To zmieniający się krajobraz prawny. Zmienia się teraz codziennie i istnieje wiele zamieszania wśród pacjentów i dostawców” – powiedział. Ma nadzieję, że ustawa pomoże wyjaśnić sytuację w Minnesocie.

Ebel powiedział, że działania legislacyjne sprawiają, że jest dumny z bycia mieszkańcem Minnesoty, co powtórzyło kilku zwolenników w piątek rano.

„Mam transpłciowych przyjaciół w całym kraju, którzy szukają bezpiecznego miejsca do ucieczki” – powiedziała Orla Gotthelf z Minneapolis. „To smutne, że musimy mieć stan sanktuarium, ale cieszę się, że stajemy się bezpieczniejszym miejscem”.

W międzyczasie Jen i Jordan Pepin udali się do Kapitolu z St. Michael w stanie Minnesota, aby sprzeciwić się ustawom.

„Mamy nadzieję, że ustawa nie przejdzie. Uważamy, że znajdujemy się w krytycznym punkcie naszego stanu” – powiedział Jordan Pepin. „Wiele kwestii, które stawiamy pod parasolem polityki, wykracza poza sposób, w jaki zarządzamy rządem i wchodzi w coraz więcej kwestii moralnych, i wierzymy, że wiele moralnych załamań nie powinno trwać”.

READ  Oto, co nowy burmistrz Chicago ma do powiedzenia na temat największych wyzwań stojących przed miastem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *