Seniorzy mieli dla siebie czas

0
213

Sochaczewscy seniorzy mieli kolejną okazję do integracji i wspólnej zabawy. Do bogatej, zapewnianej przez miasto oferty dla osób starszych dołączył przygotowany pod okiem Jolanty Kawczyńskiej „Czas dla Seniora”. Spotkanie odbyło się 11 kwietnia w SCK przy ul. 15 Sierpnia.

Jak wyjaśniła Jolanta Kawczyńska, „Czas dla Seniora” to projekt pozwalający zaproponować osobom „dojrzale dorosłym” wartościowe spędzanie czasu oraz nabywanie nowych umiejętności. Spotkania odbywać mają się cyklicznie, co kilka miesięcy, choć dokładna data następnego nie została jeszcze ustalona.

Rzeczywiście podczas odbywających się 11 kwietnia zajęć, seniorzy nie mieli czasu na nudę. W pierwszej części spotkania artysta plastyk Barbara Derda zaprezentowała najstarszym mieszkańcom naszego miasta techniki filcowania. Każdy z uczestników warsztatów mógł przygotować własną filcową kompozycję, od etapu dobierania specjalnej wełny, do finalnego produktu.

W drugiej części spotkania, pod okiem zawodowego instruktora tańca Rafała Karbowiaka, seniorzy szlifowali swoje umiejętności tańczenia tanga. Po niedługim wstępie i omówieniu podstawowych kroków, parkiet wypełnił się wirującymi parami. Sochaczewscy nestorzy po raz kolejny udowodnili, że nie brakuje im wigoru.