Seniorzy mają siłownię zewnętrzną

0
52

Zgodnie z zapowiedzią, wraz z końcem roku Dzienny Dom Pomocy Społecznej zyskał zewnętrzne urządzenia rekreacyjne, które pomogą seniorom w utrzymaniu kondycji fizycznej. Sprzęt został zamontowany we wtorek 29 grudnia.

Siłownia zewnętrzna na terenie przyległym do DDPS powstała dzięki współpracy ze Spółką LOYALTY Partner z Warszawy, a dokładnie z dziewięcioma pracownikami działającymi w ramach wolontariatu pracowniczego „Paybeck Charytatywnie”. Zainteresowali się oni działalnością Dziennego Domu i postanowili pomóc w zrealizowaniu planów placówki, min. w zakresie doposażenia w  zewnętrzny sprzęt rekreacyjno-sportowy.

Ponadto wolontariusze pomalowali sufit w pomieszczeniu świetlicowym, ławki parkowe, podarowali projektor wraz z ekranem a także zorganizowali zbiórkę na zakup i montaż urządzeń rekreacyjno-sportowych dla seniorów – mówi dyrektor DDPS, Teresa Michałowska. – W ramach zbiórki zgromadzono ponad 11 tysięcy złotych, z czego zdecydowana większość pochodzi ze środków spółki i prywatnych wpłat pracowników, a 1.000 zł z wpłat pracowników domu i pensjonariuszy. Urządzenia zamontowano na terenie działki przy siedzibie Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Mam nadzieję, że już w okresie wiosennym pensjonariusze będą mogli bezpiecznie korzystać z urządzeń – dodaje dyrektor.

Jest to jedno z ostatnich dokonań Teresy Michałowskiej jako dyrektora placówki, gdyż, jak już informowaliśmy, po 45 latach pracy, w styczniu odchodzi na emeryturę. Życzymy, aby obfitowała ona w same dobre wydarzenia. (sos)