Sezon lekcji muzealnych rozpoczęty

0
22

4 lutego 2016 r. w Centrum Edukacyjno-Turystycznym przy Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie rozpoczął się sezon lekcji muzealnych. Na pierwszą z nich pt. Stoi na stacji lokomotywa przybyła młodzież ze szkoły w Erminowie. Lekcja dotyczyła historii i roli transportu kolejowego w codziennym życiu. W jej trakcie uczniowie poznali zasady działania lokomotywy parowej, elektrycznej i spalinowej, a także rozwój kolei podczas ostatnich dwustu lat. Oprócz tego, młodzież zapoznała się z zasadami bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. Zajęcia zakończyły się zwiedzaniem muzealnego skansenu z przewodnikiem.

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zaprasza do zapoznania się ze swoją nową ofertą edukacyjną! Zapraszając na Podróż w czasie koleją wąskotorową pragniemy przybliżyć nie tylko dzieje sochaczewskiej kolei wąskotorowej, ale również bliższą i dalszą przeszłość Sochaczewa i ziemi sochaczewskiej. Zajęcia adresowane są do dzieci i młodzieży z Sochaczewa oraz powiatu sochaczewskiego, a także powiatów ościennych. Będą indywidualnie dostosowywane w zależności od grupy wiekowej oraz miejsca pochodzenia uczestników. Lekcje przewidziane zostały dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także przedszkoli. Prowadzone są w specjalnie do tego celu przystosowanych salach dydaktycznych Centrum Edukacyjno-Turystycznego.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontaktowanie się z pracownikami Centrum Edukacyjno-Turystycznego za pomocą adresu mailowego centrum@muzkol.pl  lub numeru telefonu 517 229 643.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie