Silne burze nawiedziły Środkowy Zachód jako regionalne szelki dla huraganów

Burze nawiedziły część Środkowego Zachodu we wtorek po południu, kilka dni po tym, jak silny huragan przetoczył się przez części Ameryki Środkowej, a zamiecie śnieżne nawiedziły Północny Poziom. Oczekiwano, że podobnie burzliwy system burzowy dostarczy kilka trudnych warunków pogodowych do tych samych stanów we wtorek i środę.

Po cieplejszej stronie systemu burzowego kilkanaście stanów, od Wisconsin po Teksas, ponownie jest zagrożonych trudnymi warunkami pogodowymi. Wiatry i tornada najprawdopodobniej dotkną stany Iowa, Illinois, Missouri i Arkansas.

Oto, czego można się spodziewać w całym kraju.

Gdy po południu burze przeniosły się do wschodniej części stanu Iowa, w miastach w północno-wschodnim Illinois pojawiły się doniesienia o niszczycielskim gradzie wielkości piłki baseballowej, wiejącym z wiatrem do 80 mil na godzinę, według National Weather Service w Chicago. Na granicy hrabstw Oakley i Lee.

„To niebezpieczna burza” – ostrzega serwis. „Jeśli jesteś na jego drodze, schowaj się przed oknami!” Grad o średnicy około trzech cali był największym, jaki spadł w rejonie Chicago od burzy z lipca 2020 roku. Powiedział na Twitterze.

Urzędnicy w innych miejscach ostrzegli mieszkańców dotkniętych obszarów, aby przygotowali się na gorsze warunki.

„Ryzyko związanego z deszczem tornada w ciemności jest znacznie wyższe niż w ciągu dnia, a wszyscy są na zewnątrz i zwracają na to uwagę” – powiedział John Green, przełożony z hrabstwa Johnson w stanie Iowa. Kilka dni temu z powodu złej pogody. 24-mieszkaniowy budynek w Coralville, około 20 mil na południe od Cedar Rapids, został uznany za „nienadający się do zamieszkania”. Pan. — powiedział Zielony. Dodał, że burza Terrego w 2020 roku szczególnie zdenerwowała mieszkańców.

Biuro usług pogodowych dla Quad Cities, grupy miast w Iowa i Illinois, powiedziało, że obszar ten może być odbierany. Trzy rundy trudnych warunków pogodowych Początek we wtorek po południu. Druga i trzecia runda odbędą się we wtorek wieczorem i wczesną środę. Oczekuje się, że w najpoważniejszych burzach burze będą przemieszczać się z prędkością od 50 do 60 mil na godzinę.

READ  Szczepionka Covid-19 została powiązana z mniejszą liczbą zawałów serca, udarów i innych problemów sercowo-naczyniowych

Według rzecznika Chicago Board of Elections, Maxa Bevera, wyborcy w Chicago zdawali się słuchać wezwania do głosowania wcześnie w poniedziałek, przed wtorkową brzydką pogodą. czasu lokalnego w wyścigu na burmistrza oddano ponad 364 500 głosów, co odzwierciedla frekwencję w całym mieście na poziomie 22,9 procent w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Do popołudnia w dniu wyborów 28 czerwca było to 21 procent.

„Możliwe są silne, długotrwałe podmuchy, oprócz dużego gradu i niszczących wiatrów” – poinformowali we wtorek rano synoptycy Storm Prediction Center. Część z nich prawdopodobnie będzie miała miejsce w nocy.

Późnym wieczorem we wtorek trudne warunki pogodowe zaczną przenosić się na części południa. Prognozy mówią, że rośnie zaufanie do możliwości rzadkiego i niebezpiecznego nocnego tornada i niszczących wiatrów w południowych częściach Arkansas i Teksasu. Nocne tornada nie są rzadkością, ale mogą wystąpić silne nocne tornada, takie jak to tutaj.

Meteorolodzy ze służby pogodowej w Little Rock, Ark – zaalarmowali mieszkańcy we wtorek rano Uważaj z tego powodu.

„Poważne zmęczenie pogodowe jest bardzo realne” – powiedzieli synoptycy. Ostrzegli, że wtorkowa nocna prognoza, z groźbami po północy, może prowadzić do „fałszywego poczucia bezpieczeństwa, ponieważ nic się nie dzieje w ciągu dnia”.

Prognozy twierdzą, że czas burz może prowadzić do „większej podatności na zagrożenia”, podkreślając znaczenie zachowania czujności i posiadania wielu metod otrzymywania alertów, które mogą obudzić osobę ze snu.

Zegarki Tornado Dziesiątki hrabstw w Iowa, Illinois i Missouri zaczną obowiązywać we wtorek po południu.

Na północ od centrum systemu burzowego, od Gór Skalistych po górny Środkowy Zachód, możliwe są opady od stopy do dwóch stóp ciężkiego śniegu. Taka ilość śniegu może podważyć niektóre kwietniowe rekordy śnieżne w Dakocie i północno-zachodniej Minnesocie. Poinformowali synoptycy z Centrum Prognoz Pogody Poniedziałkowe popołudnie.

READ  Michigan vs. TCU Score: aktualizacje na żywo, wyniki College Football Playoff, relacje z Fiesta Bowl 2022

Ponad 100 mil autostrady międzystanowej nr 90 zostało zamkniętych w poniedziałek wieczorem z powodu burzy. Departament Transportu Dakoty Południowej powiedział. Urzędnicy powiedzieli, że ponieważ burza nadal przemieszcza się w całym stanie, zamknięcia mogą zostać przedłużone, dodając, że drogi pozostaną zamknięte przez kilka dni.

Johnny’ego Diaza I Derricka Brysona Taylora Dostarczony raport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *