Siłowania zewnętrzna w Wyszogrodzie

0
45

21.03.2019 r na placu przy Szkole Podstawowej w Wyszogrodzie miała miejsce uroczystość otwarcia siłowni zewnętrznej. Inwestycja, zrealizowana została w grudniu 2018 r roku przez stowarzyszenie „Mecenasów” Sportu Wyszogród, a pierwszego dnia wiosny 2019 r świętowano jej oficjalne otwarcie. 

Stowarzyszenie, które działa od 19 grudnia 2016 r mające na swoim koncie wiele imprez sportowych i rekreacyjnych podjęło się zadania, które jak się okazało nie było łatwym celem do zrealizowania. Projekt o wartości 38.350 zł finansowany był dzięki wnioskowi złożonemu w drodze konkursu i uzyskanemu grantowi na zasadzie refundacji od Lokalnej Grupy Działania – „Razem dla Rozwoju”.

Kolejnymi krokami było wystąpienie do banku o kredyt, wybudowanie siłowni i wystąpienie z rozliczeniem dotacji do LGD o zwrot kosztów. Wydawać by się mogło, proste zadanie, ale nie do końca. Stowarzyszenie miało pozyskać kredyt, który sfinansowałby projekt. Jednak zapisy w statucie stowarzyszenia wykluczyły tą możliwość, co stanowiło realne zagrożenie niewykonania inwestycji i odstąpienie od umowy grantowej. Do realizacji budowy jednak doszło dzięki solidarnej, spontanicznej „zrzutce” członków „Mecenasów”, którzy w osobach: prezes Hanny Sidor, v-ce prezesa Leszka Buksa i członków S”M”S , Jacka Gronkiewicza, Waldemara Zaorskiego, Grzegorza Głowackiego i Rafała Fotka założyli własne pieniądze na okres 4 miesięcy, by siłownia mogła powstać.

O tej historii z happy endem, podczas uroczystości otwarcia, w której uczestniczyli, Iwona Gortat burmistrz gminy i miasta Wyszogród, Mariusz Bieniek starosta Powiatu Płockiego, przewielebny ks. Grzegorz Przybyłek proboszcz parafii św. Trójcy w Wyszogrodzie, dyrektorzy szkół w Wyszogrodzie, uczniowie i pozostali zaproszeni goście opowiadał koordynator projektu, kierownik hali sportowej Jakub Sidor.

Działkę na potrzeby realizacji projektu w nieodpłatną dzierżawę stowarzyszeniu „Mecenasów” Sportu przekazał Urząd Gminy Wyszogród za porozumieniem z dyrektorem Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie.

Życzymy wszystkim miłych i  radosnych doznań oraz celów i ich rezultatów za sprawą odbywanych treningów na urządzeniach siłowni zewnętrznej.

Ze sportowym pozdrowieniem:

„Mecenasi” Sportu Wyszogród,

Urząd Gminy i Miasta Wyszogród,

Lokalna Grupa Działania Wyszogród.