Siłownie w Mokasie i Andrzejowie Duranowskim

0
15

Już niebawem mieszkańcy Mokasu oraz Andrzejowa Duranowskiego będą mogli cieszyć się z powstania nowego miejsca aktywności na świeżym powietrzu. Do 30 września na terenach tych miejscowości mają powstać siłownie zewnętrzne. 

Wójt gminy Sochaczew Mirosław Orliński ogłosił dwa przetargi dotyczące wykonania siłowni plenerowych na terenie Mokasu oraz Andrzejowa Duranowskiego. Środki na ten cel to dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo–Rekreacyjnej o Charakterze Wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Edycja 2019.

Przyszły wykonawca będzie musiał przygotować nie tylko teren pod budowę siłowni ale także dostarczyć urządzenia siłowni oraz strefy relaksu. Wśród urządzeń jakie znajdą się na siłowni w Andrzejowie Duranowskim będzie orbitrek, wyciskanie + wyciąg, wioślarz, wahadło, biegacz i twister, drabinka pozioma oraz pionowa, poręcze wolnostojące, stół do tenisa, stół do gry w szachy i chińczyka, ławka z pedałami. W strefie relaksu znajdą się cztery ławki z oparciem, stojak na rowery 5 stanowisk, kosz na śmieci a teren będzie obsadzony 50 krzewami oraz pięcioma nowymi drzewami.

Mieszkańcy Mokasu będą natomiast korzystać z urządzeń takich jak motyl integracyjny, wyciąg z wyciskaniem, biegacz, jeździec, twister z wahadłem, orbitrek. A strefa relaksu to między innymi, stół do tenisa, stół z szachownicą, stojak na rowery na 5 stanowisk, kosz na śmieci, a także cztery ławki z oparciami. Czas umilać będzie także zieleń. Żywopłot wykonany z 43 krzewów.

Wykonawca wysieje nową trawę oraz zapewni gwarancję na urządzenia na 36 miesięcy a na zieleń rok.

Inwestycja zostanie wykonana do 30 września br.