0
48

skts

Sochaczewskie tenisistki stołowe rozpoczęły nowy sezon. W drugiej kolejce Ekstraklasy łatwo u siebie pokonały drużynę Bronowianki Kraków. Dwa dni później niestety uległy na wyjeździe pingpongistkom Bebetto Częstochowa.

Inauguracja rozgrywek ligowych w Sochaczewie miała miejsce w piątek 16 września. Przed rozpoczęciem spotkania Bronisław Gawrylczyk dziękował sponsorom klubu oraz swoim zawodniczkom, które w poprzednim sezonie wywalczyły kolejny tytuł wicemistrzyń Polski.

SKTS nie dał szans pingpongistkom z Krakowa i gładko wygrał 3:0. W całym spotkaniu rywalki ugrały tylko jednego seta. Dokonała tego Ewa Kołodziej w pojedynku z Agatą Pastor-Gołdą. Katarzyna Grzybowska-Franc i Dong Rui Fang wygrały swoje partie do zera.

Dwa dni później, w niedzielę 18 września, SKTS wybrał się na spotkanie z wymagającym przeciwnikiem z Częstochowy. Kolejny raz klasę pokazała Katarzyna Grzybowska-Franc. Tegoroczna olimpijka wygrała dwa swoje pojedynki, nie oddając rywalkom ani jednego seta. Niestety, koleżanki z drużyny nie poszły jej śladem i ostatecznie gospodynie wygrały spotkanie 3:2. Szkoda, bo zwycięstwo było w zasięgu sochaczewskiej drużyny.

Najbliższy mecz SKTS zagra w hali przy ul. Kusocińskiego w sobotę 1 października. W czwartej kolejce Ekstraklasy sochaczewska drużyna zmierzy się z zespołem AZS UMCS OPTIMA Lublin.