Słoneczne Dni Kukurydzy

0
44

kukurydza1_x9026

XVI Dni Kukurydzy Województwa Mazowieckiego i Łódzkiego, które odbyły się w minioną niedzielę to duża impreza branżowa. Od kilku lat nieprzerwanie cieszy się dużym zainteresowaniem i powodzeniem wśród mieszkańców nie tylko naszego powiatu. Impreza odbywa się w Skrzelewie na skoszonych polach kukurydzy, gdzie wystawcy prezentują zarówno maszyny i sprzęt rolniczy, ale także drzewka, krzewy i roślinność ozdobną.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i tym razem dopisała słoneczna, jesienna pogoda, licznie przybyli zwiedzający oraz wystawcy z szerokim asortymentem. Można było kupić wyroby regionalne i tradycyjne, w tym wędliny, pieczywo czy miód. Zwiedzający nabywali też chętnie sadzonki, cebulki oraz krzewy ozdobne i drzewka. Były również stoiska branżowe.
Dodatkową atrakcją co roku są konkursy, występy zespołów folklorystycznych i młodzieżowych. Prezentowane były poletka demonstracyjne obok pól produkcyjnych oraz maszyny do zbioru i uprawy kukurydzy, precyzyjnego rolnictwa czy nawigacji.

– Poprzez organizację tego typu imprez gmina podnosi konkurencyjność i zwiększa potencjał inwestycyjny, a także kreuje pozytywny wizerunek nie tylko swój, lecz także całego powiatu sochaczewskiego. Praca ta i ogromny wysiłek doceniane są przez władze samorządu powiatowego oraz rolników, mieszkańców Ziemi Sochaczewskiej – mówił Tadeusz Koryś, który co roku uczestniczy w tym wydarzeniu, a także sprawuje patronat honorowy nad imprezą.

Podczas Dni Kukurydzy prezentowane jest wszystko, co służy rozwojowi produkcji. To forum, na którym można podyskutować o zagrożeniach i problemach, jakie aktualnie nurtują rolników, czy o możliwych źródłach finansowania rolniczych inwestycji. Jest to okazja do spotkania się w szerokim gronie przedstawicieli instytucji, firm z branży kukurydzianej i plantatorów kukurydzy. Dzięki temu mogli skorzystać z profesjonalnych porad z zakresu efektywnej działalności rolnej. Tego typu przedsięwzięcia wyznaczają drogę do nowoczesnego rolnictwa, które musi sprostać współczesnym wymaganiom i wyzwaniom oraz standardom unijnego gospodarowania.

ikonka Starostwo

 

kukurydza6 kukurydza2a kukurydza5 kukurydza4_x3055 kukurydza3_x2937 kukurydza7 kukurydza2_x8290 kukurydza15 kukurydza14 kukurydza13 kukurydza17 kukurydza16 kukurydza18 kukurydza0a kukurydza11 kukurydza12 kukurydza10 kukurydza9