Śmieci na sesji

0
65

W czwartek, 11 lipca odbędzie się sesja Rady Miejskiej Sochaczewa. Głównym tematem, jakim zajmą się radni, będzie ustalenie wysokości stawki za odbiór śmieci.

Proponowana przez ratusz nowa stawka, która ma obowiązywać od 1 sierpnia, to 19 zł miesięcznie od osoby za śmieci segregowane i 38 zł za niesegregowane. Konieczność wprowadzenia wyższej opłaty wynika z podwyżki, jakiej zażądała firma Partner odbierająca odpady w Sochaczewie. W obliczu dramatycznej sytuacji na rynku śmieciowym w całym kraju, oraz groźby zerwania umowy przez firmę Partner, burmistrz zdecydował o zawarciu sądowej ugody. W jej wyniku od kwietnia tego roku zryczałtowana opłata, jaką co miesiąc miasto przekazuje firmie śmieciowej, wzrosła z 420 do 630 tys. zł. Samorząd nie ma wpływu na wysokości oferty składanej przez operatora, o czym boleśnie przekonał się m.in. nasz sąsiad, gmina Sochaczew, w której stawka wzrosła z 11 do 28 zł miesięcznie za odpady segregowane.

Jeśli radni przychylą się do propozycji burmistrza, za okres od kwietnia do lipca miasto wyłoży brakującą kwotę z budżetu, ale od 1 sierpnia wszystkich mieszkańców obejmie podwyżka, która w porównaniu do innych okolicznych samorządów i tak jest niższa.

Sesja odbędzie się 11 lipca w sali konferencyjnej urzędu. Początek o godz. 13.00.