Śmierć w pożarze

0
103

Do tragicznego pożaru doszło prawdopodobnie w nocy z 9 na 10 lutego w miejscowości Juliopol. W jego wyniku śmierć poniósł 77-letni mężczyzna.
Zgłoszenie o pożarze w Juliopolu dotarło do sochaczewskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej w poniedziałek przed 7.00 rano. Kiedy kilka minut po siódmej na miejsce zdarzenia dotarły cztery samochody strażackie, okazało się, że pożar wygasł już samoistnie. Działania ratowników ograniczyły się do zabezpieczenia odnalezionego na miejscu 77-letniego denata, sprawdzenia pogorzeliska i wywietrzenia pomieszczeń.

Następnie miejsce zdarzenia przekazane zostało prokuraturze i policji, które będą ustalać przyczyny tej tragedii. (seb)

.

Pożar w budynku mieszkalnym w Juliopolu – jedna osoba nie żyje

10 lutego, o godzinie 6:52, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie przyjął zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym w Juliopolu (gmina Młodzieszyn). Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie.

W chwili przybycia zastępów PSP nie stwierdzono zewnętrznych oznak pożaru. W toku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że pożar miał miejsce w pomieszczeniu kuchennym i samoistnie wygasł. Zdarzenie okazało się tragiczne w skutkach – w pomieszczeniu zastano częściowo zwęglone ciało 77-letniego mężczyzny.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przewietrzeniu pomieszczeń, wykonaniu pomiarów atmosfery detektorem wielogazowym (nie stwierdzono obecności mierzonych substancji szkodliwych) oraz sprawdzeniu pomieszczenia kamerą termowizyjną – nie stwierdzono miejsc o podwyższonej temperaturze.

Na miejsce przybył zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie st. bryg. Wiesław Gorzki. Działania prowadzone przez 10 strażaków PSP zakończono o godzinie 8:13.

Tekst: st. kpt. T. Fijołek

KPPSP