Śmiertelny wypadek w Serokach Parceli

0
109

Policjanci pod nadzorem prokuratura wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego do którego doszło wczoraj popołudniu w miejscowości Seroki – Parcela. W zderzeniu Toyoty Auris z Volkswagenem Passatem zginęła 68–letnia kobieta, a drugi pasażer trafił do szpitala.

Wczoraj około 15.30 na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Seroki – Parcela doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Z wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca Toyotą Auris wyjechała z drogi podporządkowanej i wtedy doszło do zderzenia z Volkswagenem Passatem.

Niestety, pomimo podjętej reanimacji nie udało się uratować życia 68–letniej pasażerki Toyoty. Drugi z pasażerów został przewieziony do sochaczewskiego szpitala. Dwie osoby, które jechały Volkswagenem nie odniosły poważnych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowcy pojazdów byli trzeźwi, pobrano im jednak krew do badań.

Na miejscu zdarzenia drogowego pracowali policjanci ruchu drogowego, grupa dochodzeniowo–śledcza i technik kryminalistyki, którzy wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Obecny był również biegły.

Droga krajowa nr 92 była przez dłuższy czas zablokowana, więc policjanci wprowadzili objazdy. Później, jak było już to możliwe, wprowadzono ruch wahadłowy.

Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Sochaczewscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Okres jesienno–zimowy jest trudnym czasem dla kierowców. Pamiętajcie o dostosowaniu prędkości do panujących warunków i zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Uważnie obserwujcie sytuację na drodze i choć nie macie wpływu na zachowanie innego kierowcy, starajcie się przewidzieć niektóre sytuacje. Szanujmy życie swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Agnieszka Dzik