Sochaczew 1:1 Sochaczew

0
29

Liga Sochaczewskich Rozgrywek Politycznych (powołana w celu napisania niniejszego tekstu) prezentuje sprawozdanie z kolejnego meczu. Bohaterami spotkania były ekipy zwolenników Starostwa Powiatowego oraz stronnicy Urzędu Miasta. Obie drużyny walczą o pierwsze miejsce w lidze, a każde ich kolejne starcie jest jeszcze bardziej ambitne, wyczerpujące, nawet brutalne. Zasada rozgrywek jest tylko jedna: znaleźć aferę w szeregach przeciwnika.

Jako pierwsza wybuchła afera związana z pracownicą Urzędu Miasta, która jak wskazują prasowe doniesienia, w godzinach pracy, za bardzo sympatyzowała z nasza kadrą skoczków narciarskich. Osoby komentujące tę sprawę  wskazują, że jest to wyraźny atak Starostwa Powiatowego na Urząd Miasta. Może być to prawdą, gdyż duża część internetowych wpisów wiąże karierę uwiecznionych na fotografii pracowników UM z powinowactwem ze stronnikami burmistrza. No cóż… 1:0 dla Powiatu.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Media wiązane z Urzędem Miasta już po kilku dniach zaczęły zalewać miasto informacjami o nieprawidłowościach w Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie (jednostce podległej Starostwu Powiatowemu). Doszło do zatrzymania kilku osób. Prokuratura szykuje się do postawienia im zarzutów. Temat szybko został pochwycony przez media ogólnopolskie. Po koronkowej akcji Urzędników Miejskich – 1:1.

Mecz trwa dalej, tylko kibice jakoś nie wyglądają na zadowolonych.