Sochaczew dla Syrii

0
23

Ponownie mamy okazję włączyć się w ogólnopolską akcję „Makulatura na misje”. Tym razem pomoc ma trafić do chrześcijan w Syrii. Od środy 12 grudnia do piątku 21 grudnia przy kościele parafii św. Wawrzyńca, w uliczce między plebanią a muzeum, stać będzie kontener na makulaturę.

Tak jak w ubiegłych latach akcję prowadzi biuro posła Macieja Małeckiego we współpracy z parafią św. Wawrzyńca w Sochaczewie.
Dochód z zebranej makulatury zostanie przekazany na wsparcie dla Syrii przeżywającej koszmar wojny. Wyniszczony przez długoletnie walki kraj potrzebuje dziś każdej pomocy. Mieszkańcy są w katastrofalnej sytuacji.

Zachęcam do zrobienia przedświątecznych porządków w piwnicach, komórkach, garażach – mówi poseł Maciej Małecki, który organizuje tego typu akcje na naszym terenie. – Może leżą tam papiery, z którymi nie mamy co zrobić? Może przez ostatnie miesiące uzbierał się cały stos gazet? Wystarczy przywieźć makulaturę i wrzucić do kontenera. Nasz niewielki wysiłek będzie wielką pomocą dla najbiedniejszych. (a)