Sochaczew potrzebuje pomocy!

1
239

Nasza determinacja i wola walki to nie wszystko. Lekarze i pracownicy Sanepidu dają z siebie wszystko. Niektórzy nocują w miejscu pracy, żeby zwiększyć moce przerobowe. Walczymy z epidemią, walczymy z wirusem i na pewno się nie poddamy. Oni potrzebują naszego wsparcia, dlatego prosimy o pomoc. Liczy się każdy gest!

Akcja pod nazwą ,,Zabierz moc wirusowi – daj medykowi” skupia się na wsparciu służb ratunkowych ze Szpitala Powiatowego w Sochaczewie, pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sochaczewie i służb mundurowych w zapobieganiu szerzenia się epidemii koronawirusa COVID -19.

Na co zostaną przeznaczone pieniądze z darowizn?

Doposażenie sochaczewskiego szpitala w sprzęt medyczny ratujący życie, czyli m.in. kardiomonitory, pulsoksymetry, pompy infuzyjne, generatory przepływu, potrzebne są respiratory!

Pracownikom służb potrzebne są środki ochrony osobistej, czyli maski, kombinezony, okulary ochronne – gogle i przyłbice, rękawiczki, środki do dezynfekcji skóry i powierzchni.

Chcielibyśmy też zakupić ciepłe posiłki regeneracyjne dla służb walczących z koronawirusem.

Takie są plany. Nie wiemy jeszcze do końca, z czym trzeba będzie się zmierzyć i jakie będą realne potrzeby za tydzień, dwa, trzy, ale chcemy się do tego jak najlepiej przygotować. Wszelkie zakupy i transakcje ze zgromadzonych funduszy podczas zbiórki będą konsultowane ze starostą sochaczewskim, która to koordynuje walkę z epidemią w naszym powiecie i zna potrzeby tych służb.

Wspierając tych wszystkich, którzy walczą na pierwszej linii z koronawirusem, pomagamy przecież sobie i swoim bliskim. Zadbajmy o to, żeby ludzie, którzy troszczą się o nasze zdrowie, życie i bezpieczeństwo, mieli do tego jak najlepsze warunki – sprzęt, wyposażenie, posiłki regeneracyjne.

 

link do akcji

https://zrzutka.pl/d5p828

 

Organizator: Lokalny Komitet Organizacyjny Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” oraz wolontariusze z ośmiu gmin powiatu sochaczewskiego.

.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.