Sochaczew rozśpiewany po raz szósty

0
61

Uwaga! Machina VI edycji projektu „Sochaczew rozśpiewany” pod patronatem burmistrza miasta Piotra Osieckiego ruszyła!

Lubisz śpiewać? Chcesz poznać nowych przyjaciół? Wystarczy tylko odrobina talentu wokalnego, pasja i chęć do pracy, żeby stworzyć kolejne niepowtarzalne muzyczne widowisko na deskach SCK.

Ten projekt tworzą sochaczewianie, artyści, instytucje, firmy z Sochaczewa, bo zależy im na rozwoju młodych ludzi. Uwaga, poszerzamy formułę i w jej ramach poznamy twórczość największych polskich tekściarzy i kompozytorów. Nowe możliwości, nowi instruktorzy, promocja uczestników również w necie, nowe gwiazdy i… przede wszystkim muzyka na żywo, to tylko nieliczne z atrakcji jakie zaplanowaliśmy dla Was w tym roku!

Projekt skierowany jest do osób w wieku od 14 do 21 lat. Ma on na celu upowszechnianie polskiej muzyki wśród młodzieży oraz dorosłych, stworzenie uczestnikom (podczas warsztatów ) możliwości rozwijania swoich umiejętności na najwyższym poziomie, wymianę doświadczeń oraz kontakt z gwiazdami polskiej estrady. Projekt zakłada pracę zespołową oraz indywidualną. Do finału – konkursu w postaci widowiska muzycznego – startuje 13 uczestników projektu wybranych podczas castingu.

Innowacyjną formą jest wybór jury. To gwiazda polskiej estrady, która oceni uczestników podczas Wielkiej Gali „Sochaczew rozśpiewany” i wyłoni zwycięzcę projektu. Naszych laureatów w ubiegłych edycjach oceniała Kasia Groniec, Piwnica pod Baranami, Robert Janowski, Kabaret OT.TO, teatr „Podaj Dalej”. W VI Edycji Projektu „Sochaczew rozśpiewany” – uczestników Wielkiej Gali oceniać będzie Dorota Osińska. To aktorka teatralna i wokalistka, od 2003 r. aktorka warszawskiego Teatru Rampa, wystąpiła w programie „The Voice of Poland” a jej dotychczasowy repertuar tworzyli wybitni autorzy i kompozytorzy: Włodzimierz Korcz, Jerzy Satanowski, Zygmunt Konieczny, Magda Czapińska, Jacek Cygan, Ernest Bryll.

Wygraną w tym projekcie jest udział w przygotowanym wspólnie widowisku muzycznym „Przyjemność lotu”, którego motywem przewodnim będą utwory Włodzimierza Korcza. Najlepszy uczestnik otrzyma statuetkę Grand Prix, zaśpiewa z gwiazdą wieczoru na scenie i jako główny wokalista projektu będzie promowany w mediach. Wszyscy uczestnicy projektu, którzy zakwalifikują się do finału i w nim wystąpią, otrzymają tytuł laureata projektu i dostaną się do studia musicalowego SCK, w którym będą mogli nadal się kształcić i tworzyć już własne autorskie projekty.
Poza głównym zwycięzcą projektu przewiduje się także przyznanie II i III nagrody, dwóch wyróżnień w formie statuetek oraz nagrody publiczności i nagrody internautów.

„Sochaczew rozśpiewany” przeprowadzony jest w trzech etapach:

Etap I to CASTING do prestiżowego zespołu „Open Day”, który odbędzie się już 22 marca o godz. 16.00 w Klubie Kontrast SCK przy ul. 15 Sierpnia 83.

Podczas Castingu wyłonimy 13 najbardziej utalentowanych młodych wokalistów w wieku od 14 lat do 21, którzy będą brać udział w następnych etapach projektu. Uczestnicy castingu sami wybierają repertuar – przygotowują jedną piosenkę a podkład muzyczny utrwalony na płycie CD-R dostarczają przed występem do organizatora castingu.

Szczęśliwa „13” weźmie następnie udział w warsztatach, które mają na celu wprowadzenie uczestników w świat piosenki aktorskiej i estradowej oraz teatru, rozbudzenie pasji, a także integrację nowopowstałego zespołu.

Pierwszy koncert zespołu OPEN DAY „Szklane przeboje” odbędzie się 6 sierpnia podczas imprezy plenerowej „Sochaczewski Zwierzyniec”. Program „Szklane przeboje” będzie też prezentowany przed sochaczewską publicznością podczas szkolnych koncertów pod koniec września br., natomiast premiera widowiska muzycznego „Przyjemność lotu” odbędzie się podczas Wielkiej Gali Projektu z gwiazdą wieczoru.

Warto przyjść, zobaczyć i spróbować… to nic nie kosztuje!

Serdecznie Zapraszamy!

(SCK)