Sochaczewianie przywitali 2018 rok

0
380

Tradycją stało się już wspólne świętowanie mieszkańców naszego miasta w sylwestrowy wieczór. Sochaczewianie tłumnie zebrali się na placu Kościuszki, aby o północy pożegnać stary i powitać nowy, 2018 rok.

Ostatnia noc minionego roku była wyjątkowo ciepła, co przełożyło się na wysoką frekwencję.

Na plenerowej imprezie sylwestrowej, organizowanej przez ratusz, panowała międzypokoleniowa atmosfera. Bawiły się zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby starsze. Niektórzy spędzili pod sceną całą imprezę, większość jednak wybrała się na miejski rynek kilka minut przed północą, aby wspólnie odliczać sekundy kończącego się 2017 roku i zobaczyć pokaz sztucznych ogni, który w tym roku był wyjątkowo efektowny i długi, trwał ponad 20 minut.

Scena ruszyła o godzinie 22.00. Zgromadzoną publiczność rozgrzewał lokalny cover band, Dobranocka. Muzycy zaprezentowali wszechstronny repertuar, mogący zaspokoić zróżnicowane muzyczne gusta.

Gwiazdą wieczoru był wokalista disco polo Tomasz Niecik. Wszedł na scenę na pół godziny przed północą i wraz z dwoma tancerzami oraz perkusistą zabawiał sochaczewską publiczność w ostatnich minutach mijającego roku. Oczywiście nie zabrakło jego największego przeboju „Cztery osiemnastki”, który wykonał w sumie… trzykrotnie.
Równo o północy życzenia wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2018 roku składali mieszkańcom zastępcy burmistrza Marek Fergiński i Dariusz Dobrowolski, radny Adam Kloch oraz przewodniczący rady miejskiej Sylwester Kaczmarek wraz z zaproszonymi gośćmi. Przedstawiciele władz miasta częstowali sochaczewian szampanem, a niebo rozświetliła kanonada kolorowych fajerwerków. Nieocenioną pomoc w pokazie sztucznych ogni, jak co roku okazała sochaczewska straż pożarna.