Sochaczewscy policjanci nie próżnują

0
36

 1

    Policjanci sochaczewskiej referatu patrolowego w czerwcu zatrzymali czterech sprawców na gorącym uczynku. Zatrzymania miały związek z trzema zdarzeniami na terenie miasta Sochaczew.

W dniu 6 czerwca o godzinie 15:00 oficer dyżurny sochaczewskiej policji, otrzymał zgłoszenie, iż na ulicy Sienkiewicza do sklepu wszedł nieznany mężczyzna, który grożąc sprzedawczyni nożem wymusił na niej wydanie 50 złotych. Skierowany na miejsce patrol, w toku podjętych czynności, na peronie zatrzymał 26-letniego mieszkańca Zgierza. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 2 lat do 12.

8 czerwca o godzinie 2:00 w nocy policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca Sochaczewa, który dokonał uszkodzenia elementów metalowych okien o wartości 600 złotych, na szkodę Banku PKO SA w Sochaczewie. Sprawcę przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie gdzie został zatrzymany do wyjaśnienia. Za uszkodzenie mienia w kodeksie karnym przewidziana jest kara od 3 miesięcy do 5 lat.

W dniu 10 czerwca br. o godzinie 2:00 oficer dyżurny sochaczewskiej Policji, został poinformowany o pobiciu 25 letniego mieszkańca Sochaczew przez dwóch nieznanych mężczyzn. Na miejsce został skierowany Patrol Prewencji, który w toku podjętych czynności dokonał zatrzymania sprawców pobicia, którymi okazali się mieszkańcy Sochaczewa w wieku 26 i 30 lat. Sprawcy zostali zatrzymani. Za ich postępowanie grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

Zatrzymania sprawców było możliwe dzięki szybkiej reakcji Policji na zdarzenia, dobrej współpracy ze służbą dyżurną, czujności oraz wzorowo wykonywanym obowiązkom służbowych.