Sochaczewscy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi

1
273

Sochaczewscy policjanci z Zespołu d/w z Przestępczością Narkotykową zlikwidowali nielegalną uprawę konopi znajdującą się na terenie gminy Wiskitki. Do sprawy zatrzymano 21–letniego mężczyznę, któremu grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Dwaj policjanci zwalczający przestępczość narkotykową ustalili, że na terenie powiatu żyrardowskiego znajduje się nielegalna uprawa konopi. Podczas przeszukania posesji znaleziono doniczki z krzakami, a na polu kukurydzy kolejne krzewy konopi.

Funkcjonariusze zatrzymali 21–latka, który przyznał się do uprawy roślin. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, a następnie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie. Tam usłyszał zarzut nielegalnej uprawy  konopi. Przestępstwo jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

1 KOMENTARZ

  1. Żałosne! Ta roślina jest dla wielu chorych- cennym i trudnym do zdobycia- lekiem! Często ludzie ryzykując swoją wolność by ratować swoich bliskich – jak w przypadku Państwa Dołeckich którzy walczyli o życie babci, czy Jakub Gajewski, który ratował ojca! Teraz grozi im wyrok jak za morderstwo! Zmieńmy to chore prawo!

Comments are closed.