Sochaczewska zrzutka.pl podsumowana, mieszkańcy powiatu wsparli szpital

0
48

Szpital Powiatowy w Sochaczewie wzbogacił się o kolejny sprzęt a wszystko dzięki hojności i operatywności samych mieszkańców powiatu sochaczewskiego. Ogłoszona z początkiem kwietnia br. akcja internetowa zgromadziła ponad 36 tysięcy złotych. Za tę kwotę zakupiono ozonator, który od kilku tygodni służy sochaczewskiej placówce medycznej, a także środki ochrony osobistej typu maseczki i żele antybakteryjne. Tymczasem, w piątek 3 lipca przed szpitalem oficjalnie podsumowano akcję „Zabierz moc wirusowi – daj medykowi”, wręczając podziękowania a także prezentując kolejny zakupiony z tej puli sprzęt – tym razem specjalistyczne łóżka reanimacyjne.

Takich łóżek udało się zakupić pięć sztuk. Będą one wykorzystane na potrzeby sochaczewskiej placówki medycznej.

Do wszystkich darczyńców, zarówno tych chcących zachować anonimowość, jak i tych, którzy wpłacając promowali akcję i zachęcali do jej wsparcia – skierowano pisemne podziękowania podpisane przez Monikę Kacprzak – w imieniu komitetu organizacyjnego oraz Roberta Skowronka – dyrektora ds. Lecznictwa Szpitala Powiatowego w Sochaczewie.  – To dla mnie ogromny zaszczyt patronować tak szlachetnej inicjatywie, z całego serca dziękuję samorządowcom, pracownikom urzędów i mieszkańcom powiatu, ale też całemu komitetowi zbiórki, za tak wspaniałą postawę, dzięki której udało się wesprzeć nasz szpital – mówiła wzruszona Jolanta Gonta, starosta sochaczewski.

Akcja prowadzona na stronie – zrzutka.pl trwała od 1 kwietnia do 30 czerwca br. i zebrała 36 823 tys. zł. Zarejestrowano 83 wspierających, wśród nich wielu samorządowców, radnych, którzy przekazali swe diety na szczytny cel, a także przedsiębiorców.

Przedsięwzięcie odbywało się pod patronatem starosty sochaczewskiego – Jolanty Gonta a jej inicjatorką i pomysłodawczynią była Monika Kacprzak, która wraz z Lokalnym Komitetem Organizacyjnym Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” zorganizowała i przeprowadziła sprawnie zrzutkę.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

.