Sochaczewski szpital ma nowego dyrektora

4
206

W poniedziałek, 9 lipca Zarząd Powiatu w Sochaczewie podjął uchwałę w sprawie zatrudnienia na sześcioletnią kadencję, nowego dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej – Szpitala Powiatowego w Sochaczewie. Ustępującego dyrektora Piotra Szenka na tym stanowisku zastąpi Koordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Samorządowego w Kutnie  – Wiesław Nawłatyna.

Nowy dyrektor sochaczewskiego szpitala Wiesław Nawłatyna ma 54 lata, pochodzi z Lublina. W 1989 roku ukończył studia wyższe na Akademii Medycznej w Lublinie ze specjalnością – lekarz specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. Doświadczenie zawodowe zdobywał w mazowieckich szpitalach, W latach 1994 – 2016 związany był zawodowo ze Szpitalem Powiatowym w Sochaczewie. Pełnił w nim funkcje między innymi zastępcy dyrektora ds. medycznych, przewodniczącego komitetu ds. zakażeń szpitalnych i ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Przypomnijmy, że uchwałą z dnia 14 maja br. Rada Powiatu w Sochaczewie ustanowiła komisję konkursową, rozpoczynając tym samym procedurę powołania nowego dyrektora w związku z wygaśnięciem 30 kwietnia br. trwającej sześć lat poprzedniej kadencji. Termin zgłaszania ofert na to stanowisko minął w czwartek, 13 czerwca o godz. 16.00. Na konkurs wpłynęło 5 ofert, do rozmowy kwalifikacyjnej przystąpiły 4 osoby. Komisja konkursowa obradowała w składzie: Agata Kalińska, Lesław Siergiej, Iwona Dutkiewicz, Michał Orzeszek i Andrzej Wojdas.  Szóstym członkiem komisji została Antonina Gigier reprezentująca w niej Radę Społeczną ZOZ-u. Na przewodniczącego komisji wyznaczono Michała Orzeszka, dyrektora Wydziału Audytu Wewnętrznego i Kontroli Zarządczej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

4 KOMENTARZE

  1. Pewnie ma pani jakies zle doswiadczenia ale zapewniam ze na pewno nie wszyscy ….nie kazdy oddzial ma zla opinie ….a pan nowy dyrektor wsxystkiego nie zmieni …trzeba zmienic system ….chcialaby pani pravowac na ojomie przy 4 respiratorach w 1 pielegniarke ..?….tez licze na to ze jak bede miala skorzystac z uslug specjalistow to na najwyzszym poziomie system chory……o matko i jeszcze trabia w mediach ze pielegniarki takie podwyzki dostana…to dopiero sie zacznie hejt.

Comments are closed.