Najbliższe wydarzenia kulturalne

0
493

19.08. KONCERT „BLUES FELLOWS”

W ramach I Sochaczewskiego Festiwalu Jazzowego w niedzielę, 19 sierpnia o godz. 19.00 na Placu Kościuszki odbędzie się koncert „BLUES FELLOWS”. W przypadku złej pogody koncert przeniesiony zostanie do Kramnic Miejskich przy ul. 1 Maja 21. Wstęp wolny.

Na I Sochaczewski Festiwal Jazzowy zapraszają: Sylwester Kaczmarek – przewodniczący Rady Miejskiej i Piotr Osiecki – burmistrz Sochaczewa.

.

25.08. SALONIK MUZYCZNO-LITERACKI

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza w sobotę 25 sierpnia o godz. 18.00 do Saloniku Muzyczno-Literackiego w kramnicach miejskich na koncert pt. „Jacek Kaczmarski o wolności” w wykonaniu Mateusza Nagórskiego – wokalisty, gitarzysty i kompozytora.

Mateusz Nagórski występuje na polskiej scenie muzycznej z piosenkami Jacka Kaczmarskiego w repertuarze od 2015 roku. Jest współautorem debiutanckiej płyty pt. „Lalala” zespołu Czarne Korki, która została bardzo wysoko oceniona przez Wojciecha Manna w Tygodniku „Polityka”. Mateusz Nagórski występował w charakterze gwiazdy wieczoru na kilku festiwalach z kręgu piosenki poetyckiej: Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego – Nadzieja – w Kołobrzegu i Festiwalu Łodźstock w Łodzi. Jest również autorem muzyki do wierszy Jacka Kaczmarskiego, które nie zostały opatrzone autorską muzyką. Z piosenek tych składa się płyta „Skruchy i erotyki dla Ewy” stworzona we współpracy z Andrzejem Dębowskim. W listopadzie 2015 roku odbyła się premiera płyty Mateusza Nagórskiego zatytułowanej „Jacek Kaczmarski w świecie baśni”.

Zapraszamy na ten wyjątkowy recital. Wstęp wolny.

.

31.08. WARSZTATY HIP-HOP ZE SMILE CREW

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza na Warsztaty HIP-HOP z Grupą Taneczną SMILE CREW, które odbędą się w piątek 31 sierpnia o godz. 11.00 w SCK przy ul. 15 Sierpnia 83. Układ taneczny, który prezentowany będzie na warsztatach przygotowały: Karolina Włodarska, Daria Wójcik, Natalia Płachcińska, Kasia Borowiak i Olimpia Woszczalska. Będą to zajęcia na poziomie podstawowym, średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Warsztaty skierowane są do osób w wieku: 12 – 18 lat.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Bliższe informacje pod nr tel. 606-180-382

.

31.08. POTAŃCÓWKA NA DECHACH

W piątek 31 sierpnia o godz. 19.00  na Scenie Letniej w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 sierpnia 83 odbędzie się kolejna „Potańcówka na Dechach”. Do tańca i zabawy zagrzewać będzie zespół „Pędzące Jaguary”, który zapewni wszystkim fantastyczną zabawę w rytm tanecznych przebojów. Zapraszamy z własnymi kocami piknikowymi i małym co nieco.

Wstęp wolny.

.

9.09. MUSICAL „NIEPODLEGŁA – I ISKRA TYLKO”

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza w niedzielę 9 września o godz. 19.30 na musical „Niepodległa – I ISKRA TYLKO”, który odbędzie się na scenie letniej w SCK w Boryszewie przy ul. 15 Sierpnia 83. Musical zostanie zaprezentowany w ramach inauguracji nowego sezonu artystycznego 2018/2019.Będzie to już druga odsłona musicalu, którego premiera odbyła się 26 maja.

„Niepodległa – I ISKRA TYLKO” to musical oparty na własnym scenariuszu Sochaczewskiego Centrum Kultury i specjalnie do niego skomponowanej muzyce, którą przygotował Jakub Krukowski – kompozytor, muzyk i wokalista związany przez wiele lat z Teatrem Buffo oraz regularnie współpracujący m.in. z Krzesimirem Dębskim i Januszem Stokłosą. Pomysłodawcą musicalu jest Artur Komorowski, dyrektor SCK, który do współpracy w produkcji przedstawienia zaprosił Dawida Żakowskiego – aktora, reżysera i pedagoga teatralnego, związanego z Instytutem im. J. Grotowskiego i Stowarzyszeniem „Sztuka Nowa” oraz Monikę Osiecką-Jaworską – choreografkę, tancerkę, instruktorkę tańca i kierownik Sekcji Teatru, Estrady i Sztuk Pięknych w Sochaczewskim Centrum Kultury. „Niepodległa – I ISKRA TYLKO” to przedstawienie przygotowane przez profesjonalistów i specjalistów w swoich dziedzinach, co gwarantuje widowisko na wysokim poziomie artystycznym.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Fot. Tomasz Ertman

.

11.09. ŚWIATOWY DZIEŃ CHOROBY ALZHEIMERA

Wraz z Fundacją Pomocy Osobom z Chorobą Azlheimera zapraszamy na obchody „Światowego Dnia Choroby Alzheimera”, które odbędą się we wtorek 11 września o godz. 18.00 w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83.

Obchody uświetni wspólnym występem dwoje artystów: Halina Benedyk i Marco Antonelli, którzy zaśpiewają między innymi przeboje w klimacie włoskim.

Bilety wstępu w cenie 20 zł od osoby są do nabycia w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie i w Ośrodku Dziennego Pobytu „Zyzio” w Kuznocinie. Można je również rezerwować w Fundacji pod nr telefonu: 501-629-983.

Przychody ze sprzedaży biletów przeznaczone zostaną na honorarium dla artystów, a pozostałość na utrzymanie Ośrodka Dziennego Pobytu „Zyzio” w Kuznocinie.

Zapraszamy!

Zapraszamy!

Na imprezę zaprasza prezes Fundacji Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera, Krystyna Mikołajczyk, która od wielu lat organizuje takie koncerty.

Bardzo się cieszę, że udało się nam zaprosić ten polsko-włoski duet, bo gwarantuje on świetną zabawę. Usłyszymy m.in. słynny przebój sprzed lat „Frontiera” oraz inne włoskie utwory – zachęca Krystyna Mikołajczyk.

Pobyt w ośrodku jest bezpłatny, ponieważ w ramach konkursu ofert otrzymaliśmy środki zewnętrzne, ale nie pokrywają one wszystkich kosztów – mówi Krystyna Mikołajczyk. – Dlatego z wdzięcznością przyjmiemy każdą darowiznę na rzecz placówki.

Wszyscy zainteresowani umieszczeniem bliskiej osoby w ośrodku, mogą dzwonić na podany wyżej telefon fundacji lub odwiedzić placówkę w Kuznocinie. (sos)

.

30.09. XVI WRZEŚNIOWE SPOTKANIA Z PIEŚNIĄ CHÓRALNĄ

Zapraszamy do udziału w XVI Wrześniowych Spotkań z Pieśnią Chóralną im. Bohaterów Walk nad Bzurą „Pamięć – Wdzięczność – Nadzieja”. W niedzielę, 30 września 2018 r. w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 odbędzie się uroczysta inauguracja tego wydarzenia. Ogłoszenie wyników i koncert laureatów nastąpi tego samego dnia o godz. 15.00 w Kościele św. Wawrzyńca. Zakończenie XVI Wrześniowych Spotkań z Pieśnią Chóralną przewidywane jest około godz. 17.00.

Organizatorami są: Towarzystwo Śpiewacze Ziemi Sochaczewskiej, Sochaczewskie Centrum Kultury i Parafia św. Wawrzyńca w Sochaczewie. Projekt realizowany jest przy finansowym wsparciu Urzędu Miejskiego w Sochaczewie. Patronat nad XVI Spotkaniami objęli Burmistrz Miasta Sochaczew Piotr Osiecki i Proboszcz Parafii św. Wawrzyńca ks. Piotr Żądło.

Przypominamy, że inicjatywa stawia sobie następujące cele:

 1. Upamiętnienie największej bitwy wojny obronnej 1939 roku.
 2. Uczczenie pamięci Bohaterów Walk nad Bzurą z września 1939 roku.
 3. Uczczenie 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości,
 4. Wzrost poczucia tożsamości lokalnej, narodowej i obywatelskiej.
 5. Budzenie poprzez pieśni uczuć patriotycznych.
 6. Budzenie wśród współczesnych Polaków potrzeby wspólnego śpiewania.
 7. Podnoszenie kultury muzycznej społeczeństwa.
 8. Prezentacja dorobku artystycznego chórów.
 9. Poszerzanie repertuaru pieśni patriotycznych.
 10. Nawiązywanie kontaktów artystycznych miedzy zespołami, wymiana doświadczeń.

„Spotkania” są imprezą otwartą adresowaną do wielogłosowych chórów amatorskich skupiających osoby dorosłe. Mają charakter Konkursu.

Warunki uczestnictwa:

 1. Zgłoszeniem do udziału w „Spotkaniach” jest przesłanie prawidłowo wypełnionego formularza zgłoszeniowego do dnia 20 sierpnia 2018 roku pocztą tradycyjną na adres:

Towarzystwo Śpiewacze Ziemi Sochaczewskiej

96 – 500 Sochaczew

Ul. Marsz. J. Piłsudskiego 22/12

z dopiskiem „XVI Wrześniowe Spotkania z Pieśnią Chóralną”

lub pocztą elektroniczną na adres ew.szal@wp.pl

 1. Konkursowy program chóru składa się z trzech dowolnie wybranych pieśni patriotycznych, z którymi naród polski szedł ku Niepodległości, w tym jeden utwór wykonywany a cappella. Czas prezentacji nie powinien przekroczyć 15 minut.
 2. Chóry zobowiązane są do przygotowania pieśni do wspólnego wykonania „Z dolin tej ziemi” –muzyka Giuseppe de Marzi, słowa ks. bp Józef Zawitkowski (tytuł oryginału włoskiego „Signore delle cime”). Partyturę pieśni zespoły otrzymają razem z informacją o zakwalifikowaniu do udziału w „ Spotkaniach”, na adres podany w zgłoszeniu.
 3. Chóry do formularza zgłoszeniowego dołączają kopie partytur utworów, które wykonają w konkursie.
 4. Do udziału w XVI Wrześniowych Spotkaniach z Pieśnią Chóralną organizatorzy zakwalifikują 10 zespołów. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Kryteria oceny – nagrody

 1. Występy konkursowe oceniać będzie Jury złożone ze specjalistów muzyki chóralnej powołane przez organizatorów.
 2. Kolejność występów chórów zostanie ustalona w drodze losowania w dniu konkursu.
 3. W ocenie brane będą pod uwagę: dobór repertuaru, zgodność repertuaru z możliwościami wykonawczymi zespołu, emisja głosu, intonacja, dynamika i ogólny wyraz artystyczny.
 4. Wszystkie zespoły biorące udział w konkursie otrzymają dyplomy uczestnictwa.
 5. Organizatorzy przewidują nagrody finansowe dla zespołów, które zajmą I, II, III miejsce ( 1400 zł, 1200 zł, 1000 zł).
 6. Jury wskaże zespoły i repertuar, z którym wystąpią w Koncercie galowym.
 7. Decyzje Jury są ostateczne.
        Postanowienia końcowe
 1. Po zakończeniu przesłuchań konkursowych XVI Wrześniowych Spotkań z Pieśnią Chóralną odbędą się indywidualne rozmowy dyrygentów chórów z Jury.
 2. Organizatorzy zapewniają skromny poczęstunek.
 3. Koszty przejazdu uczestnicy pokrywają we własnym zakresie

 

Pliki do pobrania:      Regulamin XVI WSzPCH,                  Karta zgłoszenia-XVI WSzPCh

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*