Najbliższe wydarzenia kulturalne w Sochaczewie

0
862

24.04. CASTING – OTWARTY NABÓR DO ZESPOŁU „PATRIA”

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w castingu do Mundurowego Zespołu Wokalno–Instrumentalnego PATRIA. Zapraszamy głosy męskie i żeńskie. Nabór odbędzie się w środę 24 kwietnia o godz. 19.15 w SCK w Boryszewie w sali nr 3 (1 piętro). Udział w castingu jest bezpłatny.

Jeśli masz 16-45 lat, śpiewasz, a śpiewanie sprawia Ci ogromną przyjemność, chcesz się rozwijać wokalnie i miło spędzić wolny czas w gronie sympatycznych osób, to ta informacja jest z pewnością dla Ciebie. Zapraszamy na casting – nabór do działającego w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie Mundurowego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego PATRIA. Nie musisz nic ze sobą zabierać, po prostu wyjdź z domu i zajrzyj pod wskazany adres, gdzie będą na Ciebie czekać Jolanta Kawczyńska i Arkadiusz Mamcarz.

Mundurowy Zespół Wokalno–Instrumentalny PATRIA istnieje od trzech lat i ma już liczne sukcesy na koncie, m.in. I miejsce w kategorii zespołów w 4 Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Legionowie w 2017 roku oraz III miejsce w międzynarodowym festiwalu: XIII International Sacred Music Festival „Silver Bells” 2017 na Łotwie w kategorii zespołów i grup wokalnych. Zespół porusza się w repertuarze patriotycznym, wojskowym (i nie tylko). Przed członkami zespołu „Patria” ciekawe projekty, koncerty oraz festiwale lokalne, ogólnopolskie jak i zagraniczne.

Wyjdź wokalnej przygodzie naprzeciw i dołącz do „Patrii”!

Zapraszamy!

.

27.04. WYSTAWA CERAMIKI „TERRA – RÓŻNE OBLICZA”

Serdecznie zapraszamy w sobotę 27 kwietnia o godz. 18.30 do Galerii ZeDeK w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 na wernisaż wystawy ceramiki Mai Ryż i Ewy Boguszewskiej pt. „Terra – różne oblicza”. Wstęp wolny.

Maja Ryż zajmuje się projektowaniem i wykonaniem ceramiki artystyczno – użytkowej. Specjalizuje się w tworzeniu dekorów ściennych, obrazu ceramicznego oraz form przestrzennych, a także przedmiotów codziennego użytku m.in. mis i pater. Tworząc, odwołuje się do nieskończonych pokładów inspiracji, tkwiących w świecie roślin, geometrii i abstrakcji.
Pomysły płyną do artystki zewsząd. Czasami zaskakujące skojarzenia przychodzą niespodziewanie, przez zatrzymanie się na jakimś elemencie rzeczywistości – wykadrowanym (w umyśle) fragmencie drzewa czy krajobrazu, napotkanej roślinie, chropowatym kamyku, kałuży… Wszystko może być inspiracją.
Maję Ryż fascynuje różnorodność faktur i struktur, stąd doskonałym materiałem do pracy rzeźbiarskiej jest gruboszamotowa glina. Medium to doskonale naśladuje korozję, chropowatość, rdzę w naturze i jej różnorodne formy. Duży wpływ na wytwory artystki mają techniki graficzne, linoryty, drzeworyty z charakterystycznym, głębokim żłobieniem. Często wykorzystuje te motywy pracując nad obrazami ceramicznymi i kaflami.
Ewa Boguszewska od dziecka chciała zostać artystką. Nie mogła się tylko zdecydować jaką artystką, Cyrkową? A może malarką albo rzeźbiarką? Ostatecznie została więc inżynierem. Mimo studiów ścisłych i wykonywania zawodu rzeczoznawcy, sztuka zawsze pozostała jej bliska. Ukończyła dwuletni kurs rysunku architektonicznego, brała udział w kursach i plenerach malarskich, by wreszcie odkryć dla siebie ceramikę. Przez kilka lat uczęszczała do Państwowego Ogniska Artystycznego Nowolipki w Warszawie. Uczestniczyła w obozach ceramicznych i warsztatach garncarskich prowadzonych przez Jurka Szczepkowskiego. Uczęszczała do Szkoły Ceramiki „Ceramiq” w Warszawie. Obecnie uczy się w pracowni rzeźby Centrum Promocji Kultury dzielnicy Praga Południe M.St. Warszawy, pod okiem pani Anny Wszyndybyl. Zajmuje się ceramiką od ponad 15 lat.
Od kilku lat udaje się jej połączyć zawód z pasją. Początkowo ukończyła kurs projektowania wnętrz, potem studia podyplomowe w tym kierunku na Politechnice Łódzkiej i od kilku lat zajmuje się również projektowaniem wnętrz które chętnie zdobi elementami ceramicznymi. Poza kursami, tworzy w zaciszu własnego domu i pracowni. Brała udział w kilku wystawach zbiorowych ceramików m.in. na zamku w Wiśniczu. Jej prace wystawiane są w kilku galeriach w Polsce.

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

.

27.04. WORLD MUSIC – 

KONCERT ZESPOŁU HURABAN

W sobotę 27 kwietnia o godz. 19.00 w Klubie Kontrast mieszczącym się w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 odbędzie się koncert zespołu HuRaban, który zaprezentuje brzmienia ludowe z całego świata w oparciu o moc orientalnych instrumentów. Usłyszymy m.in. kamanche, bębny obręczowe, darbukę i tamborę.

 

HuRaban to zespół zawiązany w Legnicy przez absolwentki wrocławskiej Akademii Muzycznej: Fabianę Raban -multiinstrumentalistkę i Hannę Włodarczyk – gitarzystkę. W 2017 roku do składu dołączyła legnicka wokalistka, związana ze sceną modern rock i reggae – Monika Zapaśnik.
Zespół aranżuje autorsko muzykę z różnych stron świata: bałkańską, żydowską, latynoską i polską, w oparciu o oryginalne tematy ludowe. Oprócz kontrabasu, skrzypiec i gitary, używa orientalnych instrumentów, takich, jak perska kamancha, którą wykorzystuje w polskich kujawiakach, a także energetyczne bębny obręczowe, egipską darbukę, riq, castagnet i tamborę.

Muzyka HuRabanu to niepowtarzalna kobieca energia połączona z wielką dbałością o profesjonalne wykonanie. Zespół, mimo skromnego 3-osobowego składu, dysponuje brzmieniem, jakiego nie powstydziłaby się orkiestra.

HuRaban koncertuje głównie za granicą: w Hiszpanii, Niemczech, Austrii, Włoszech i Norwegii. Jego utwory od kilku lat znajdują się w czołówce Top World Music Charts na stronie ethnocloud.com

Skład:
Fabiana Raban – skrzypce, kontrabas, instrumenty orientalne
Hanna Włodarczyk – gitara
Monika Zapaśnik – wokal, instrumenty orientalne

Fanpage zespołu:
https://www.facebook.com/hurabanduo/

NAGRODY/FESTIWALE:
– Grand Prix „Tryton” na Festiwalu FAMA w Świnoujściu, 2018
– I miejsce na festiwalu „Mikołajki Folkowe 2018”
– Wyróżnienie dla Hanny Włodarczyk za „za autentyczną ekspresję sceniczną połączoną z wysokim warsztatem wykonawczym” na festiwalu „Mikołajki Folkowe 2018”
– TFF Rudolstadt, 2018
– Kulturufer Friedrichshafen, 2018
– Kunstsalon Festival Koln, 2017
– Ancient Trance Festiwal Taucha, 2016

Wstęp: 10 zł
(w cenie biletu darmowa kawa/herbata)

Rezerwacja miejsc telefonicznie pod nr: 46 863-07-68

Zapraszamy!

.

28.04. CAMERATA MAZOVIA – KONCERT SYMFONICZNY

Serdecznie zapraszamy na Koncert Symfoniczny Orkiestry Kameralnej CAMERATA MAZOVIA pod patronatem Burmistrza Sochaczewa. Koncert odbędzie się 28 kwietnia o godz. 19.00 w kościele pw. św. Wawrzyńca w Sochaczewie. Wstęp wolny.

W trakcie Koncertu Symfonicznego Orkiestra Kameralna CAMERATA MAZOVIA wystąpi w poszerzonym składzie pod dyr. Artura Komorowskiego. Będzie można dodatkowo usłyszeć dźwięki m.in. waltorni i oboju. Repertuar – w kręgu klasyków wiedeńskich, m.in. L.V. Beethovena, J. Haydn’a i W.A. Mozarta.

Wstęp wolny.

Zapraszamy.

.

9.05. XII FESTIWAL PIOSENKI INSCENIZOWANEJ

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w XII edycji Festiwalu Piosenki Inscenizowanej, który odbędzie się 9 maja (czwartek) o godz.9.00 w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 101. W tym roku zapraszamy wszystkich uczestników do prezentacji konkursowej. W festiwalu mogą wziąć udział soliści i zespoły w wieku od 3 do 14 lat. 

Każdy solista/zespół może wykonać jedną piosenkę w języku polskim (o tematyce dostosowanej do wieku), połączoną z ruchem scenicznym, o łącznym czasie trwania do 5 minut. Prezentacje wokalne muszą być śpiewane na żywo. Akompaniament muzyczny może być wykonywany na żywo (do dyspozycji fortepian) lub nagrany na płytę CDR (w systemie Wave) – dostarczony organizatorowi w dniu konkursu.

Przewidujemy przyznanie trzech miejsc i wyróżnień w każdej kategorii wiekowej. Każdy solista/zespół otrzyma dyplom uczestnictwa.

Akredytacja: 5 zł za każdego uczestnika z każdej grupy.

Wpłata i rejestracja w dniu konkursu w sekretariacie Sochaczewskiego Centrum Kultury ul. Chopina 101.

Na zgłoszenia czekamy do 06.05.2019 r. pod numerami tel. (46) 863-25-72, 668-850-336 lub na adres e-mail: sekretariat.chopina.sck@gmail.com

Regulamin-XII Festiwal Piosenki Inscenizowanej 2019 Pobierz

Karta zgłoszenia -XII Festiwal Piosenki Inscenizowanej 2019 Pobierz

Zapraszamy.

.

10.05. KONCERT PAPIESKI JP2 – „TOTUS TUUS”

Serdecznie zapraszamy w piątek 10 maja o godz. 19.00 do kościoła NSPJ w Kozłowie Biskupim przy ul. Nadrzecznej 4 na XIII Koncert Papieski JP2 – Totus Tuus. Wystąpi Sochaczewska Orkiestra Kameralna CAMERATA MAZOVIA pod dyr. Artura Komorowskiego, z towarzyszeniem solistów: Joanny Rolewskiej i Jacka Ornafy. Koncert rozpocznie się utworem „Matka Boska Częstochowska” w wykonaniu Marii Stasiak. 

Zapraszamy również na wystawę ,,Historia Parafii Kozłów Biskupi na przestrzeni wieków” Leszka Głowackiego, która dostępna będzie od godz. 17.00. Do nabycia będą książki ,,Wielki Pontyfikat św. Jana Pawła II” i ,,Dzieje Parafii i Kościoła w Kozłowie Biskupim” oraz pamiątkowe kartki pocztowe z poprzednich koncertów.


Wstęp wolny.

Zapraszamy.

.

11.05. WERNISAŻ WYSTAWY PRAC EMILII ZIELIŃSKIEJ

Sochaczewskie Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 zaprasza w sobotę 11 maja o godz. 18.00 do Galerii ZeDeK na wernisaż wystawy prac Emilii Zielińskiej. Prace, które zaprezentowane zostaną na wystawie powstały na przestrzeni lat 2017-2019. Są to głównie portrety, postacie ujęte z wielu perspektyw z towarzyszącym różnorodnym tłem. Artystka pokaże rysunki pastelami suchymi, obrazy olejne oraz prace mieszane. Wszystkie wykonane zostały w stylu realistycznym. Wstęp wolny.

Emilia Zielińska urodziła się w Zgierzu. Jest absolwentką studiów I st. na kierunku Malarstwo na Wydziale Pedagogiczno–Artystycznym Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, absolwentką studiów magisterskich na kierunku Wzornictwo na ASP w Gdańsku oraz studiów podyplomowych Centrum Kształcenia Podyplomowego w Łodzi, na kierunku: przygotowanie pedagogiczne.

Artystka ma na swoim koncie wystawy indywidualne i grupowe, m.in.:
– Wystawę autorską „Bezpieczny świat zamkniętych oczu”, NOT Warszawa
– Wystawę „Malarstwo po raz pierwszy”, Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej
– Udział w wystawie „Czas na obraz”, BWA Kalisz
– Gdynia Design Days 2013
– Udział w wystawie Wydziału Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku PROJEKTOWANIE 2009-2013. W 2013 roku projekt dyplomowy artystki zostaje zgłoszony do Urzędu Patentowego przez ASP w Gdańsku. W 2015 r. uzyskuje patent na projekt stojaka do malowania – w kategorii wynalazek.

Emilia Zielińska współpracowała przy projektach animacyjnych m.in. Loving Vincent. Jest autorem ilustracji do książki pt. „Nie pękaj! Bajka o bąbelku z Ożarowa Mazowieckiego”. Wykonywała również prace malarskie przy polichromii m.in.: kopuły kościoła p.w. św. Wawrzyńca w Sochaczewie, kościoła p.w. Świętej Trójcy w Piątku, kościoła p.w. św. Mikołaja Biskupa w Kozłowie Szlacheckim oraz malarsko-projektowe wnętrza kaplicy sióstr Karolanek w parafii NMP Matki Odkupiciela i św. Jana Bożego w Łodzi. Od 2016 roku współpracuje z Sochaczewskim Centrum Kultury, w którym prowadzi zajęcia z zakresu rysunku i malarstwa w Pracowni Plastycznej „Wytwórnia”.

Zachęcamy do zajrzenia na stronę internetową artystki:
www.zielinskaemilia.pl

.

11.05. FILMOWY JAM SESSION – „METROPOLIS”

Serdecznie zapraszamy w sobotę 11 maja o godz. 19.00 do Klubu Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie przy ul. 15 Sierpnia 83 na kolejny Filmowy Jam Session – pokaz filmu niemego z muzyką na żywo. Tym razem zaprezentowany zostanie niemiecki ekspresjonistyczny film science fiction z 1927 roku – „METROPOLIS” w reżyserii Fritza Langa. Muzykę do filmu, grając na żywo, zapewni Władysław Komendarek.

„Metropolis” to monumentalne dzieło, prezentuje dystopijną wizję miasta przyszłości, którego społeczeństwo jest podzielone na dwie kasty: wąską i uprzywilejowaną grupę intelektualistów (rozum, mózg) oraz robotników utrzymujących miasto przy życiu (ręce) mieszkających w podziemnych osiedlach.

Ilustrację muzyczną, grając na żywo, zapewni instrumentalista i kompozytor muzyki elektronicznej Władysław Komendarek, dzięki któremu usłyszymy noise z najodleglejszych zakątków drogi mlecznej, wydobywający się z instrumentów elektronicznych przy użyciu przetworzonego wokalu.

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Rezerwacje miejsc telefonicznie pod nr 46 863-07-68 lub za pośrednictwem strony głównej (zakładka Klub Kontrast).

.

18.05. KONCERT ZESPOŁU VODA

W sobotę 18 maja o godz. 19.00 w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 odbędzie się koncert zespołu VODA. Jest to trio wywodzące się z tradycji rockowej lat siedemdziesiątych, kiedy to gatunek ten rozumiano jako połączenie wielu muzycznych światów – bluesa, funku czy nawet jazzu. Zespół został założony w 2014 roku przez gitarzystę i wokalistę Radka Kopcia.

Żywiołowe koncerty i zaskakujące podejście do muzyki rockowej muzyków grupy zjednały fanów w Polsce, Czechach, Niemczech, na Słowacji oraz Litwie. Voda występowała na wielu ważnych scenach m.in. XVII Zlocie Samochodów „Garbus” Garbojama, odbyła trasę jako zespół towarzyszący wirtuozowi gitary fusion Tomowi Quayle, zagrała na festiwalach: Kielce Rockują u boku Martin Turner’s Wishbone Ash, Nurtu i legendarnego Focus, RockNocy z KSU, czy łagowskim Blues, Rock i Motocykle. W kraju i poza nim Voda pojawiła się na scenie ponad 150 razy.
W październiku 2015 roku światło dzienne ujrzała bardzo dobrze przyjęta debiutancka płyta Onerare.

W lutym 2019 zespół wydał swój drugi album zatytułowany Amphibia, który aktualnie promuje na nadchodzących koncertach w kraju i za granicą.

Skład zespołu:

Radek Kopeć – gitara, wokal
Marcin Gontarz
 – bas, wokal
Michał Obrok 
– perkusja

Wybrane linki do muzyki:
https://www.youtube.com/watch?v=czT65ggflR4
https://www.youtube.com/watch?v=3ssD1jnOHLs
https://www.youtube.com/watch?v=0Y0sRVWG_7I

Oficjalna strona internetowa zespołu:
vodatrio.pl

Wejściówki w cenie 10 zł (w cenie biletu aromatyczna kawa lub herbata) do nabycia przed koncertem.

Rezerwacje miejsc telefonicznie pod nr: 46 863-07-68 lub na stronie głównej SCK (zakładka Klub Kontrast).

Zapraszamy!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*