Najbliższe wydarzenia kulturalne w Sochaczewie

0
926

13.06. „CHODACZEK” – PRZEGLĄD PIOSENKI WAKACYJNEJ

13 czerwca (czwartek) o godz. 9.30 w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 101 odbędzie się Międzypowiatowy Przegląd Piosenki Wakacyjnej „Chodaczek”, skierowany do młodzieży oraz dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. W przeglądzie mogą wziąć udział soliści i zespoły wokalne (do 8 osób). Każdy solista/grupa wokalna zobligowani są wykonać jedną piosenkę w języku polskim. Udział w przeglądzie jest bezpłatny. 

Przewidziane są cztery kategorie wiekowe:

I kategoria: przedszkola i klasy zerowe

II kategoria: dzieci w wieku 7-9 lat

II kategoria: dzieci w wieku 10-12 lat

IV kategoria: młodzież w wieku: 13-15 lat

Dla najlepszych uczestników przeglądu przewidziana jest Nagroda GRAND PRIX, nagrody za trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej: „Złoty Chodaczek”, „Srebrny Chodaczek” i „Brązowy Chodaczek” oraz wyróżnienia.

Karty zgłoszenia można dostarczać do 10 czerwca osobiście do sekretariatu Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 101 lub mailowo na adres: sekretariat.chopina101.sck@gmail.com.

Bliższe informacje w sekretariacie Sochaczewskiego Centrum Kultury pod nr tel. 863-25-72.

REGULAMIN – Chodaczek 2019

KARTA ZGŁOSZENIA – Chodaczek 2019

Klauzula Rodo – Chodaczek 2019

.

15.06. – WIECZÓR AUTORSKI TADEUSZA HUTKOWSKIEGO

Zapraszamy serdecznie 15 czerwca o godz. 17.00 do Klubu Kontrast mieszczącego się w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 na wieczór autorski Tadeusza Hutkowskiego. Będzie to poetycko-aktorskie spotkanie, w ramach którego odbędzie się promocja jego najnowszej książki zatytułowanej „Z półobrotu”. Gościem specjalnym wieczoru będzie aktor teatralny i filmowy, reżyser i scenarzysta – Ignacy Gogolewski, który przeczyta wybrane wiersze sochaczewskiego poety.

Tadeusz Hutkowski – poeta, literat i wieloletni krzewiciel poezji na terenie naszego miasta (i nie tylko). Urodził się w Warszawie, od wielu lat mieszka i pracuje w Sochaczewie. Debiut prasowy miał w 1983 roku. Jego wiersze były publikowane między innymi w internetowym wydaniu „Odry”, w wielu antologiach i almanachach pokonkursowych. Nagradzany w ogólnopolskich konkursach poetyckich i turniejach jednego wiersza. Współzałożyciel Sochaczewskich Wieczorów Literackich, animator spotkań poetyckich w Sochaczewskim Centrum Kultury. Od 2019 roku należy do Związku Literatów Polskich. Wydał dotychczas trzy książki poetyckie: „W milczeniu zbóż” (Nowy Świat, Warszawa 2015), „Między barwami” (Nowy Świat, Warszawa 2011), „Części znamienne” (Nowy Świat, Warszawa 2016). Promocja czwartej, najnowszej książki, pt. „Z pół obrotu” odbędzie się w Klubie Kontrast, w ramach wieczoru autorskiego poety. Gościem specjalnym spotkania będzie znany aktor, reżyser i scenarzysta Ignacy Gogolewski. Artysta przeczyta wybrane wiersze z najnowszej książki T. Hutkowskiego oraz z wcześniejszych jego publikacji.

Najnowszy tomik Tadeusza Hutkowskiego, wydaje się wędrówką o tyle trudną, że znaczeniowe tropy, z pozoru łatwe do wychwycenia, jeśli nie będziemy uważnie wczytywać się „od spodu” – mogą zagonić nas, czytelników – w ślepy zaułek. Uważność, to niezbędny czytelniczy kompas, zwłaszcza, że Hutkowski wyrzuca z siebie emocje, historie, bardzo często obrazki poetyckie – „z półobrotu”. Podmiot liryczny wierszy, niekoniecznie utożsamiany przeze mnie z autorem, z takiej właśnie pozycji oznajmia między innymi światu, że nic nie jest pewne, proste i oczywiste, że nie wierzy we wszystko, w co chciałby wierzyć. Gorzka książka, to prawda, ale smakuje – jak gorzka czekolada, której od zawsze jestem wielbicielką.

Mirka Szychowiak

Zapraszamy na to wyjątkowe poetycko-aktorskie spotkanie, pełne poezji i aktorskiego słowa, które odbędzie się przy dobrej kawie i herbacie w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie.

Wstęp wolny.

.

19.06. KONCERT FINAŁOWY „JADĄ, JADĄ GOŚCIE”

Sochaczewskie Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 zaprasza 19 czerwca o godz. 18.00 na koncert pt „Jadą, jadą goście”. Będzie to wokalno-taneczny finał sezonu w wykonaniu trzech zespołów działających w Sochaczewskim Centrum Kultury. Na scenie zaprezentuje się Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „Folklorek” prowadzony przez Katarzynę Proch i Kingę Przybylską oraz dzieci z zespołu „Perełki” i Studia Wokalnego prowadzonego przez Piotra Milczarka. Koncert będzie połączeniem tradycyjnych pieśni i narodowego tańca ze współczesnymi piosenkami, które wszyscy znają i kochają. Wstęp wolny.

.

19.06. SENIORALNA BIESIADA PIOSENKI

Sochaczewskie Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 zaprasza w środę 19 czerwca o godz. 11.00 na Senioralna Biesiadę Piosenki. Wstęp wolny.

Więcej informacji podamy niebawem.

.

21.06. SMILE CREW – ALICJA W KRAINIE CZARÓW

Sochaczewskie Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 zaprasza 21 czerwca o godz. 18.00 na spektakl taneczny grupy Smile Crew w choreografii Karoliny Słojewskiej zatytułowany „Alicja w krainie czarów”.

Wstęp: 5 zł.

Bilety do nabycia w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83.

Zapraszamy.

Bliższe informacje pod nr tel. 46 863-07-68

 

 

.

Od 24.06. LETNIE WARSZTATY SZTUKI

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza na Letnie Warsztaty Sztuki, które rozpoczynają się 24 czerwca i potrwają do 5 lipca. Zajęcia odbywać się będą we wszystkich budynkach SCK. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6- 12 lat. Prowadzone będą przez instruktorów SCK, aktorów – teatr, artystów – zajęcia plastyczne i rękodzieło, muzyków – zajęcia śpiewu oraz tancerzy – zajęcia taneczne.

Termin: 24 czerwca – 5 lipca od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 14.00

Miejsce:  SCK ul. 15 Sierpnia 83, SCK ul. Fryderyka Chopina 101, SCK ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego 5

Dodatkowo proponujemy zajęcia ekstra:
Pani Flora – poznajemy świat rośli

Policjant – jak spędzać bezpieczne wakacje

Strażak – poznajemy wóz strażacki

Pani psycholog – jak ustrzec się z przed uzależnieniami

Pani dietetyk – jak zdrowo się odżywiać

Ponadto w piątek 28 czerwca 2018 proponujemy wyjazd na wycieczkę do Granicy, gdzie odbędą się m.in. warsztaty ceramiki. Natomiast w piątek 5 lipca zaprosimy dzieci na spotkanie z muzyką z Stanisława Moniuszki  z okazji jego 200-lecia urodzin. Koncert urozmaicony będzie quizami i muzycznymi zabawami.

Koszt warsztatów 100 zł / tydzień

.

30.06. CAMERATA MAZOVIA – GALA KONCERT URODZINOWY

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza na Galę – Koncert Urodzinowy Orkiestry Kameralnej Camerata Mazovia pod Patronatem Burmistrza Miasta Sochaczew, który odbędzie się 30 czerwca o godz. 19.00 na scenie letniej w SCK przy ul. 15 Sierpnia 83. Jest to koncert galowy z okazji 15-lecia istnienia orkiestry Camerata Mazovia, która zagra pod dyr. Artura Komorowskiego a wraz z nią wystąpią przyjaciele orkiestry m.in. soliści Anna Jeremus i Adam Manijak oraz Zespół Taneczny Abstrakt. W programie koncertu znajdą się takie utwory jak: „Chłop i poeta” Franza von Suppe, „West side story – medley” L. Bernstein’a, „Libertango” Astora Piazolli i „Cancan – medley” Cole Portera. Wstęp wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*