Najbliższe wydarzenia kulturalne w Sochaczewie

0
1121

23.10. WYSTAWA TWÓRCZOŚCI NAUCZYCIELI

Sekcja Edukacji i Klubu Nauczyciela Sochaczewskiego Centrum Kultury zaprasza na kolejną edycję Wystawy Twórczości Nauczycieli, która zaprezentowana zostanie w środę 23 października o godz. 17.00 w kramnicach miejskich przy ul. 1 Maja 21. Jest to wydarzenie, które na stałe już wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych naszego miasta. W tym roku, poszerzając formułę tego wydarzenia, zachęcamy również innych artystów z terenu naszego miasta i powiatu sochaczewskiego do wzięcia udziału w wystawie.

Zgłoszenia prac na Wystawę Twórczości Nauczycieli przyjmuje Teresa Kłujszo – kierownik Sekcji Edukacji i Klubu Nauczyciela, w biurze Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego 5.

Szczegółowe informacje telefonicznie pod nr (46) 862-71-48 lub (46) 863-07-68.

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy, na której będzie można obejrzeć wyjątkowe, różnorodne, pełne kolorów prace artystów, posłuchać chóru Vivace, zapoznać się z twórczością podopiecznych Klubu Nauczyciela oraz w ten chłodny jesienny wieczór ogrzać się gorącą herbatą w miłej artystycznej atmosferze.

Wstęp wolny.

.

23.10. „KOMEDIA POMYŁEK” – STAND-UP- B. KRAJEWSKI

Błażej Krajewski powraca ze swoim najnowszym programem „Komedia Pomyłek”! Bydgoski komik, z powodzeniem rozśmiesza publiczność w całej Polsce od 6 lat. Najbardziej znany z genialnych modulacji głosowych, a jego nagranie z charakterystycznym syntezatorem głosowym Ivona było wyświetlone miliony razy. „Komedia Pomyłek” rozbawia do łez historiami z rodzinnej Bydgoszczy, wieloma wpadkami, które Błażej przyciąga do siebie jak magnes oraz wcieleniami w barwne postacie zaczerpnięte ze świata popkultury.

Support: Maks Padalak.

Zapraszamy na „Komedię pomyłek” Błażeja Krajewskiego do Sochaczewskiego Centrum Kultury w Boryszewie 23 października o godz. 19.30

Program przeznaczony dla widzów dorosłych.

Bilety dostępne wyłącznie na KupBilecik.pl

akredytacje: media@evenementimpresariat.pl

.

25.10. „LAST MINUTE” – KABARET JURKI

Sochaczewskie Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 zaprasza 25 października o godz. 19.00 na występ Kabaretu Jurki, który zaprezentuje się w programie „Last minute”.

Żyjemy w biegu, na huśtawce, na krawędzi, na kredyt, wszystko odkładamy na ostatnią chwilę, albo kręcimy się w kółko jak bąki na pleckach i nie możemy ruszyć z miejsca. A życie nie będzie na nas czekać, a marzenia same się nie spełnią. Nie czekajmy do ostatniej chwili, metronom nie śpi… tik tak tik tak tik tak …Zapraszamy!

Bilety można zamawiać internetowo: https://biletyna.pl/kabaret/Kabaret-Jurki/Last-minute/Sochaczew

.

26.10. FILMOWY JAM SESSION- BERLIN.SYMFONIA WIELKIEGO MIASTA

Po wakacyjnej przerwie, w Klubie Kontrast wznowiony zostaje Filmowy Jam Session – cykl pokazów niemych filmów z muzyką graną na żywo. Na dobry początek zaprezentowany zostanie film pt.”Berlin: symfonia wielkiego miasta” w reżyserii Waltera Ruttmanna. Jest to niemiecka produkcja z 1927 roku, dokumentująca 24 godziny powszedniego dnia w Berlinie. Na projekcję filmu połączoną z muzyką graną na żywo zapraszamy do Klubu Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie 26 października o godz. 19.00.

Według krytyków film „Berlin: symfonia wielkiego miasta” jest wyrazem nowego kierunku w sztuce, którego zwolennicy zmierzają do penetracji „autentycznego życia”. Dzięki tej produkcji reżyser W. Ruttmann stał się, obok Hansa Richtera, głównym reprezentantem niemieckiej awangardy filmowej. Jest to jego pierwszy film pełnometrażowy. Podczas realizacji operatorzy pracowali niekiedy ukrytymi kamerami, by zarejestrować sceny nasycone autentyzmem. Finalnie powstał nowoczesny portret Berlina, ukazanego jako tętniąca życiem metropolia.

Wstęp wolny.

Rezerwacje miejsc telefonicznie pod nr 46 863-07-68

.

26.10. INNA PERSPEKTYWA – WERNISAŻ WYSTAWY

Sochaczewskie Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 zaprasza w sobotę 26 października o godz. 18.00 do Galerii ZeDeK na wernisaż wystawy „Inna perspektywa” Pracowni Eksperymentów Audiowizualnych. Wstęp wolny.

Z reguły oglądamy otaczający nas świat z wysokości stu kilkudziesięciu centymetrów. Wystarczy jednak usiąść lub się położyć, a nasza rzeczywistość zmieni się nie do poznania. Nie wierzysz? Zajrzyj przez dziurkę od klucza… I przyjdź na wernisaż wystawy „Inna Perspektywa” Pracowni Eksperymentów Audiowizualnych w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 (tuż przed filmowym Jam Session w Klubie Kontrast).

Zapraszamy.

.

27.10. CAMERATA MAZOVIA – KONCERT KAMERALNY

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza na Koncert Kameralny orkiestry Camerata Mazovia, który odbędzie się 27 października o godz. 19.00 w Kościele św. Józefa Robotnika w Chodakowie. Jest to kolejny z cyklu koncertów przewidzianych na ten rok z okazji jubileuszu 15-lecia orkiestry.

.

11.11. CAMERATA MAZOVIA – ORATORYJNE WYKONANIE OPERY „STRASZNY DWÓR” STANISŁAWA MONIUSZKI

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza na kolejny z cyklu koncertów przewidzianych na ten rok z okazji jubileuszu 15-lecia Orkiestry Kameralnej Camerata Mazovia. 11 listopada o godz. 19.00 w Kościele Matki Bożej Różańcowej w Sochaczewie Camerata Mazovia pod dyr. Artura Komorowskiego zaprezentuje oratoryjne wykonanie opery „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki.

.

11.11. KONCERT Z OKAZJI OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza na  koncert z okazji  obchodów Święta Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada o godz. 19.00, w kościele Matki Bożej Różańcowej w Sochaczewie.

.

17.11. SPEKTAKL „MAYDAY 2”

Sochaczewskie Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 zaprasza 17 listopada o godz. 19.00 na spektakl „Mayday 2”. To wielobarwna historia o podwójnym życiu przebojowego taksówkarza, który wraz ze zwrotem akcji staje przed coraz trudniejszymi decyzjami. Którą kobietę powinien wybrać John? Seksowną Barbarę, czy doskonale gotującą Mary? Co się stanie, jeśli jego dwójka dzieci z innych małżeństw poznają się? Jak poradzi sobie z nieustającymi kłamstwami i krętactwami przyjaciel rodziny Stanley? Na te wszystkie nurtujące pytania bohaterowie odpowiedzą we własnym, wyjątkowym, zabawnym i zawrotnym tempie! Zapraszamy na ten wspaniały wieczór w towarzystwie gwiazd!

Bilety można zamówić internetowo: https://biletyna.pl/spektakl/Mayday-2/Sochaczew

OBSADA SPEKTAKLU:

Stanley: Michał Koterski / Bartosz Żukowski
John: Mariusz Krzemiński / Michał Milowicz
Barbara: Joanna Kupińska / Anna Gzyra / Katarzyna Cichopek
Gavin: Mateusz Łapka / Marcin Mroczek
Vicki: Daria Krzyżaniak / Katarzyna Polewany
Mary: Kamila Polak / Aneta Zając
Tata: Marek Włodarczyk

Zapraszamy!

.

22.11. „GRANICE WYTRZYMAŁOŚCI” – STAND UP – P. ZOLA SZULOWSKI

Hype-art management i Sochaczewskie Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 zaprasza 22 listopada o godz. 19.00 na stand up „Granice wytrzymałości” w wykonaniu Piotra fenomenalnego rozanielacza dusz – Piotra Zoli Szulowskiego.

Piotr Zola Szulowski – niespełniony talent piłkarski. Gdyby nie sport prawdopodobnie nigdy nie poznałby… smaku alkoholu. Bardzo bliski przyjaciel Miśka Koterskiego (przynajmniej tak twierdzą ludzie na ulicy), dwukrotny finalista Antrakt Stand Up Festiwal 2016 i 2017 – największego Festiwalu Stand-upu w Polsce. Jeden z filarów stand-upowej trasy NOWE ROZDANIE, która u boku Kacpra Rucińskiego przemierzyła cały kraj. Gościnnie wystąpił również na największej stand-upowej trasie STAND-UP SHOW u boku takich komików jak Rafał Pacześ, Lotek, Katarzyna Piasecka i całej czołówce polskiej komedii. Jego pierwszy program w samym serwisie Youtube zyskał ponad 2 miliony wyświetleń.

support: Adam Sobaniec

Bilety:

* przedsprzedaż online:
35 PLN – I pula
40 PLN – II pula

DOSTĘPNE W SERWISIE BILETYNA.PL:
https://biletyna.pl/stand-up/Piotr-ZOLA-Szulowski-Granice-Wytrzymalosci/Sochaczew

* w dniu wydarzenia
45 PLN

—————————————————————————————————————————————————————————————————————-


* Występ przeznaczony jest dla osób dorosłych powyżej 18-go roku życia
* Rejestracja występu w jakiejkolwiek formie jest zabroniona

.

23.11. FILMOWY JAM SESSION

Serdecznie zapraszamy na Filmowy Jam Session (pokaz filmu niemego z muzyką na żywo), który odbędzie się 23 listopada o godz. 19.00 w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83.

(więcej szczegółów podamy niebawem)

.

14.12. FILMOWY JAM SESSION

Serdecznie zapraszamy na Filmowy Jam Session (pokaz filmu niemego z muzyką na żywo), który odbędzie się w sobotę 14 grudnia o godz. 19.00 w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83.


(więcej szczegółów podamy niebawem)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*