Najbliższe wydarzenia kulturalne w Sochaczewie

0
778

16.02. FILMOWY JAM SESSION –

FANTOMAS. W CIENIU GILOTYNY

16 lutego o godz. 20.00 w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 odbędzie się kolejny Filmowy Jam Session – pokaz filmu niemego z muzyką graną na żywo. Tym razem zaprezentowany zostanie francuski film z 1913 roku – „FANTOMAS. W cieniu gilotyny”, na podstawie scenariusza i w reżyserii Louis’a Feuillade.

Opis filmu według Stowarzyszenia Filmów Polskich:
Postać Fantomasa, króla przestępców, którego twarzy nie znał nikt (zawsze występował w masce), stworzyło dwóch dziennikarzy – Marcel Allain i Pierre Souvestre – autorów 32 odcinków jego przygód publikowanych co miesiąc przez francuskie wydawnictwo Arthème Fayard. Ale to dopiero Louisowi Feuillade ten groźny przestępca, o którym opowieści ucieleśniały lęki i frustracje ówczesnej, masowo odwiedzającej kina publiczności, zawdzięcza tak ogromną popularność (Guillaume Apollinaire i Max Jacob założyli Towarzystwo Przyjaciół Fantomasa), która przetrwała – dzięki licznym komiksom, książkom, filmom – do dzisiaj. Filmy Feuillade’a imponowały precyzyjnymi scenariuszami oraz perfekcyjną realizacją, nieprzeładowanymi napisami (funkcje narracyjne powierzono również obrazowi). Używano licznych tricków, które pogłębiały suspence i tajemniczość opowiadanych historii. Podobne efekty przynosiło wirażowanie na różne kolory fragmentów taśmy. I największy atut: Renè Navarre w roli tytułowego złoczyńcy.

Oprawę muzyczną do filmu, grając na żywo, zapewnią:
Marek Chrzan – gitara
Łukasz Rogowiecki – klawisze
Gamid Ibadullayev – perkusja

Wstęp wolny. Zapraszamy.

Informacje na facebooku: TUTAJ

Rezerwacja miejsc telefonicznie pod nr: 46 863-07-68 lub poprzez stronę główną (zakładka Klub Kontrast). 

.

24.02. CAMERATA MAZOVIA – Koncert Karnawałowy

W niedzielę 24 lutego o godz. 19.00 w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 101 odbędzie się Koncert Karnawałowy w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Camerata Mazovia pod dyr. Artura Komorowskiego. Gościnnie wystąpią soliści wokaliści oraz tancerze z Zespołu Tanecznego Abstrakt w choreografii Moniki Osieckiej -Jaworskiej. W programie koncertu uwertura „Orfeusz w piekle” J. Offenbacha ze słynnym can-canem w finale oraz porywające taneczne samby, tanga, walce. 

Zapraszamy serdecznie!

Cena biletu: 10 zł

Informacje na facebooku: TUTAJ

.

9.03. MIŁOSZ BAZARNIK TRIO FEAT. OSKAR TOMALA

W sobotę 9 marca o godz. 19.00 w Klubie Kontrast mieszczącym się w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 odbędzie się koncert – Miłosz Bazarnik Trio feat. Oskar Tomala. Jest to oryginalny projekt artystyczny, łączący różne inspiracje muzyczne w spójną, jazzową formę. 

W MIŁOSZ BAZARNIK TRIO gra trzech dobrych przyjaciół związanych z katowicką Akademią Muzyczną. Jest to klasyczne trio jazzowe, ale z subtelnym dodatkiem elektroniki oraz wibrafonu, które dają niezliczone możliwości i pozwalają muzykom na pełną ekspresję wyobraźni. Młodzi twórcy w swoich kompozycjach odwołują się do standardów i ulubionych twórców, ale traktują to raczej jako bazę pod własne, nieskrępowane granicami gatunku pomysły. Czerpią m.im. z funky, brzmień etnicznych i ambientu ale również nurtów takich jak drum’n’bass. Są finalistami wielu konkursów jazzowych. 20 czerwca 2018 roku, nakładem wydawnictwa DUX, wydali debiutancki album „Trip of a Lifetime”.

W Klubie Kontrast zespół zaprezentuje się w nowym wydaniu. W koncercie razem z trio wystąpi gitarzysta Oskar Tomala.

https://www.youtube.com/watch?v=Aj9ad8spbKc
https://www.youtube.com/watch?v=BHkjliHQMdc
https://www.youtube.com/watch?v=bSCYjLt_MDs
https://www.youtube.com/watch?v=IVUb89fzW7w

Skład zespołu:
Miłosz Bazarnik
 – fortepian
Jan Jerzy Kołacki – kontrabas
Liliana Zieniawa – perkusja
Oskar Tomala – gitara elektryczna

Wstęp: 10 zł 
(w cenie biletu darmowa kawa/herbata)

Informacje na facebooku: TUTAJ

Zapraszamy!

Rezerwacja miejsc telefonicznie pod nr.: 46 863-07-68 lub na stronie głównej (zakładka Klub Kontrast).

.

14.03. WERNISAŻ WYSTAWY „BARWY WSPOMNIEŃ”

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udziału w największej na terenie Sochaczewa i okolic wystawie zbiorowej MALUJĄCE EWY na której prezentowana jest twórczość pań z terenu miasta i powiatu sochaczewskiego. Celem wystawy jest prezentacja sochaczewskich artystek i ich twórczości oraz integracja lokalnego środowiska artystycznego. W tym roku wystawa nosi tytuł: BARWY WSPOMNIEŃ. Wstęp wolny. 

Wystawa ma charakter otwarty, mogą wziąć w niej udział panie w wieku od 16 lat wzwyż. Każda uczestniczka może złożyć maksymalnie 2 prace. Technika: malarstwo, rysunek.

Wernisaż odbędzie się 14 marca o godz. 18.00 w Galerii Trakt w Sochaczewskim Centru Kultury przy ul. Chopina 101. Po uroczystym otwarciu wystawy zapraszamy na słodki poczęstunek.

Prace należy składać osobiście w sekretariacie Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 101 lub za pośrednictwem poczty w terminie do 28 lutego (czwartek) 2019 r.

Regulamin:

MALUJĄCE-EWY-regulamin-2019Pobierz

Zapraszamy!

Informacje na facebooku: TUTAJ

Twórczość malujących Pań prezentowana będzie w Galerii TRAKT do 14 kwietnia 2019 r.

.

22.03. III SOCHACZEWSKI FESTIWAL TEATRALNY SPAT

22 marca (piątek) o godzinie 9.00 w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul.Chopina 101 rozpocznie się III Sochaczewski Festiwal Teatralny SPAT. Jest to przegląd amatorskich grup teatralnych skierowany do przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz wszystkich miłośników teatru. Głównym celem festiwalu jest przedstawienie autorskich spektakli młodego pokolenia, integracja środowiska amatorskiego ruchu teatralnego oraz wymiana doświadczeń i poglądów, poprzez stworzenie dialogu między widzem a aktorem, w którym głównym tematem są sprawy ważne dla młodego człowieka.

Zapraszamy do wzięcia udziału w festiwalu grupy teatralne, estradowe, teatry miniatur, teatry poezji, ruchu, kabarety itp.;

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie do 15 marca drogą elektroniczną karty zgłoszeniowej na adres: sekretariat.chopina.sck@gmail.com  lub dostarczenie jej do Sochaczewskiego Centrum Kultury w Chodakowie przy ul. Chopina 101.

Regulamin Spat 2019 r Pobierz
Informacje na facebooku: TUTAJ

.

24.03. KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH

Sochaczewskie Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 zaprasza 24 marca o godz. 15.30 na jubileuszowy występ Kabaretu Skeczów Męczących.

Przez 15 lat na scenie Kabaret Skeczów Męczących zdążył udowodnić, że jest jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego kabaretu. To właśnie KSM wprowadził na scenę, a potem w codzienne anegdoty całą masę charakterystycznych postaci, powiedzeń i żartów. I właśnie niepowtarzalni bohaterowie ich skeczów będą motywem przewodnim spektaklu z okazji 15-lecia zespołu. Zupełnie nowe perypetie tych, dzięki którym pokochaliście Kabaret Skeczów Męczących. Najbardziej lubiane postaci w niespotykanych dotąd odsłonach. Premierowy program, pełen nowych skeczy, które już zaraz staną się absolutnymi hitami.

Pamiętasz jak to było mieć 15 lat? – taki właśnie jest program Kabaretu Skeczów Męczących – pełen entuzjazmu, lekkości i niepohamowanej radości. W połączeniu ze scenicznym doświadczeniem i niepowtarzalnym stylem KSM powstał legendarny spektakl, którego nie możesz przegapić.

Bilety dostępne na:
https://biletyna.pl/kabaret/Kabaret-Skeczow-Meczacych/15-lecie-Kabaretu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*