Najbliższe wydarzenia kulturalne w Sochaczewie

0
1372

31.01. WARSZTATY TANECZNE LADIES STYLE – SALSA

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty LADIES STYLE. Są to cykliczne warsztaty taneczne, które odbywać się będą raz w miesiącu pod okiem wykwalifikowanych instruktorów w SCK przy ul. Chopina 101. Oferujemy naukę salsy solo, zmysłowej bachaty, a takżę sexy dance.

Warsztaty skierowane są do kobiet, chcących poznać/rozwinąć kobiecą stronę latynoskich stylów tanecznych. Zapraszamy panie w każdym wieku. Zarówno te, które tańczą, jak i debiutantki, które do tej pory nie miały odwagi spróbować. Uczestniczki warsztatów zdobędą większą pewność siebie, a instruktorzy nauczą je, jak się zmysłowo poruszać.

Na pierwszy ogień – SALSA!

Warsztaty z zakresu salsy odbędą się 31 stycznia o godz. 19.30 w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 101.

Zajęcia poprowadzi Aleksandra Kacprowicz – instruktorka tańca, choreograf oraz właścicielka szkoły tańca Warsaw Salsa Club. Przygodę z tańcem rozpoczęła już w przedszkolu od tańca towarzyskiego. W kolejnych etapach życia rozwijała się w takich stylach jak hip-hop, taniec współczesny oraz latino. Od ponad 10 lat uczy tańca, równocześnie szkoląc swoje umiejętności w różnych stylach. Taniec jest dla niej czymś więcej niż tylko krokami. To możliwość wyrażenia i odkrycia siebie na nowo.

Tańcząc samemu można rozwinąć skrzydła i dać się porwać emocjom, natomiast tańcząc z partnerem uczymy się rozmawiać bez słów. Miłości do tańca nie do się opisać. Tak właśnie jest w moim przypadku. Gdy wchodzę na parkiet wszystko wokół znika” – opisuje swoją taneczną pasję Aleksandra Kacprowicz. Zapraszamy panie, które chciałyby się poczuć podobnie.

Świetna zabawa w babskim gronie gwarantowana!

Koordynator: Monika Osiecka – Jaworska

Wejściówka: 20 zł.

Zapisy pod nr 609-684-732 lub w sekretariacie Sochaczewskiego Centrum Kultury w Chodakowie tel. (46) 863-25-72

Zapraszamy!

.

10 – 14.02. FERIE Z SCK – ZIMOWE WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza na Zimowe Warsztaty Artystyczne, które odbywać się będę od 10 do 14 lutego w godz. 9.00 – 14.00, w każdym z budynków SCK. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Prowadzić je będą wykwalifikowani instruktorzy. Zapisy ruszają 22 stycznia.

Oferujemy:

  • zajęcia taneczne
  • zajęcia plastyczne,
  • zajęcia teatralne
  • zajęcia wokalne
  • szachy dla każdego

Dodatkową atrakcją dla dzieci biorących udział w warsztatach będzie spektakl Renifer Niko ratuje świta”, który wystawi Teatr Blaszany Bębenek.

KOSZT: 130 zł.

Honorujemy zniżki zawarte w Sochaczewskiej Karcie Mieszkańca zniżkę Dużej Rodziny.

Zapisy telefonicznie lub osobiście w każdym z budynków Sochaczewskiego Centrum Kultury:

Sochaczewskie Centrum Kultury przy ul 15 Sierpnia 83, tel. 46 863-07-68

Sochaczewskie Centrum Kultury przy ul. F. Chopina 101, tel. 46 863-25-72

Sochaczewskie Centrum Kultury przy ul. Prezydenta R. Kaczorowskiego 5, tel. 46 862-71-48

Warunkiem uczestnictwa dzieci w warsztatach jest dostarczenie do Sochaczewskiego Centrum Kultury wypełnionych deklaracji:

Deklaracja – ZWA 2020 – SCK, ul. 15-Sierpnia 83

Deklaracja – ZWA 2020 – SCK, ul. Chopina 101

Deklaracja – ZWA 2020 – SCK, ul. Prezydenta R. Kaczorowskiego 5
Zapraszamy!

.

14.02. „HERBACIANE TANGO” – TEATR DIALOG

Sekcja Integracji Społecznej Sochaczewskiego Centrum Kultury zaprasza 14 lutego o godz. 19.00 do Klubu Kontrast na wieczór z Teatrem Dialog. „Herbaciane Tango” przeniesie widzów na zakurzone uliczki Buenos Aires z drugiej połowy XIX wieku. Czy to tango milonga na telefon, fortepian i Gałczyńskiego?

Miłość to nieustający dialog pomiędzy dwojgiem ludzi. To „długość dźwięku samotności”, którą słyszy się w aromacie imbirowej herbaty. Przezabawny paradoks – bez którego nie można istnieć.

Gościnnie wystąpi artystka młodego pokolenia – Marysia Stasiak z piosenką poetycką.

14 lutego 2020 r (Walentynki), godz. 19.00
Klub Kontrast
Sochaczewskie Centrum Kultury
ul. 15 Sierpnia 83

Wystąpią:
Jolanta Kawczyńska
Anna Wolińska
Marysia Stasiak – recital

Wstęp: 15 zł
Honorujemy Sochaczewską Kartę Mieszkańca i Kartę Dużej Rodziny.

Rezerwacje stolików telefonicznie pod nr 46 863-07-68

.

.

15.02. KONCERT JAZZOWY ZESPOŁU KADETË

Serdecznie zapraszamy w sobotę 15 lutego o godz. 19.00 do Klubu Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 na koncert jazzowy zespołu KADETË.

KADETË to projekt jazzowy trzech przyjaciół z Warszawy, którzy inspirują się, poza jazzem, szerokim spektrum innych gatunków. Dzięki temu ich autorskie kompozycje zawierają, oprócz klasycznych elementów jazzu, wiele indywidualnych i nieraz zaskakujących rozwiązań. Przy czym forma pełni zadanie wtórne do podstawowego celu ich muzyki – grania melodii, tworzących opowieści i obrazy. Ich koncerty są bardzo energetyczne i dostarczają wielu emocji nawet słuchaczom, którzy na co dzień nie mają częstego kontaktu z muzyką jazzową.

Skład zespołu: Krzysztof Dębiński (piano, keyboards), Remek Orzeszko (kontrabas) i Witold Chromiński (perkusja).

Wejściówki w cenie 15 zł. do nabycia w klubie przed koncertem.

Rezerwacje stolików telefonicznie pod nr 46 863-07-68

.

.

28.02. KONKURS „DZIEŃ PIOSENKI POETYCKIEJ – ZIMOWE OGRODY”

Sochaczewskie Centrum Kultury i Teatr DIALOG Sekcji Integracji Społecznej serdecznie zapraszają młodzież i dorosłych, do wzięcia udziału w konkursie „Dzień Piosenki Poetyckiej – Zimowe Ogrody”. Konkurs odbędzie w piątek 28 lutego 2020 roku w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83. Dodatkowo przeprowadzone zostaną warsztaty dla wszystkich uczestników konkursu. Zwieńczeniem „Dnia Piosenki Poetyckiej – Zimowe Ogrody” będzie koncert laureatów z gwiazdą wieczoru.

PROGRAM:

· godz. 10.00 – konkurs solistów i zespołów (do 4 osób)
· godz. 15.00 – warsztaty dla wszystkich uczestników Dnia Piosenki Poetyckiej
· godz. 19.00 – rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród oraz koncert laureatów „Zimowe Ogrody” z gwiazdą wieczoru

W przerwach pomiędzy poszczególnymi częściami zapraszamy na specjalność SCK – zimową herbatę oraz słodką przekąskę.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie dwóch utworów – piosenki poetyckie wybranego poety z muzyką już istniejącą (lub do muzyki własnej) albo autorskie piosenki poetyckie (tekst i muzyka własna) – i zaprezentowanie ich z akompaniamentem na żywo.

Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, statuetkę „Zimowych Ogrodów” za I,II,III miejsce oraz 3 wyróżnienia w postaci nagród rzeczowych. Wezmą również udział w koncercie laureatów „Zimowe Ogrody” w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy za udział w Dniu Piosenki Poetyckiej, a nauczyciele i instruktorzy podziękowania za przygotowanie młodzieży.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie wypełnionej karty zgłoszenia do 21 lutego 2020 roku na adres: Sochaczewskiego Centrum Kultury, ul. 15 Sierpnia 83, 96-500 Sochaczew lub drogą e-mailową: j.kawczynska@gmail.com

REGULAMIN i KARTA ZGŁOSZENIA -Konkurs „Dzień Piosenki Poetyckiej – Zimowe Ogrody”

Koszt uczestnictwa w konkursie – 10 zł od osoby (nauczyciele, opiekunowie i instruktorzy – wstęp bezpłatny)

W ramach opłaty uczestnicy otrzymają bilety wstępu do Klubu Kontrast oraz słodki poczęstunek.

.

28.02. „POMOC DOMOWA” – SPEKTAKL KOMEDIOWY

Awangarda Event&Marketing i Sochaczewskie Centrum Kultury zapraszają na spektakl komediowy „Pomoc domowa”. Przedstawienie odbędzie się w piątek 28 lutego o godz. 19:00 na sali widowiskowej w Sochaczewskim centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83.

„POMOC DOMOWA” – to znakomita sztuka, która zawładnęła scenami całego świata. Doskonała farsa mistrza Marca Camolettiego podbija serca widzów wartką akcją, błyskotliwymi dialogami i inteligentnym humorem.
Znakomita interpretacja i przekład Bartosza Wierzbięty znanego z takich przekładów jak „SHREK”, „ASTERIX I OBELIX”, „RYBKI Z FERAJNY” czy „MADAGASCAR” gwarantuje doskonałą zabawę! Z zapartym tchem podąża się za losami męża, żony, kochanki i kochanka, szczególnie gdy łączy ich jedyna, błyskotliwa, urzekająca, spostrzegawcza i pełna uroku Nadia czyli POMOC DOMOWA. Pod jej okiem rozgrywają się sytuacje gorące, szybkie i zawiłe! Nadia staje się sternikiem miłosnego labiryntu i to ona, pociągając za sznureczki, jako jedyna zna odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania. Czy uda się dochować tajemnicy i znaleźć wyjście z tej miłosnej spirali?

Odpowiedzi i poczucie świetnie spędzonego czasu przekażą Państwu doskonale wykreowane postaci w gwiazdorskiej obsadzie!

Reżyseria: Rafał Sisicki
Produkcja: Kamila Polak


OBSADA:
Nadia: Dominika Gwit /Piotr Pręgowski
Norbert: Michał Mikołajczak /Krzysztof Ibisz
Olga: Joanna Kupińska
Maja: Agata Załęcka
Marek: Sebastian Stankiewicz / Michał Piróg

SPRZEDAŻ BILETÓW ONLINE pod poniższym linkiem:

https://biletyna.pl/spektakl/Pomoc-domowa-3/Sochaczew

.

29.02. FILMOWY JAM SESSION – „NOSFERATU. SYMFONIA GROZY”

Serdecznie zapraszamy w sobotę 29 lutego o godz. 19.00 do Klubu Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 na Filmowy Jam Session, w ramach którego zaprezentowany zostanie niemy film „Nosferatu. Symfonia grozy”.

Jest to niemiecki film z 1922 roku w reżyserii Wilhelma Murnaua, uznany za jeden z najważniejszych filmów niemieckiego ekspresjonizmu. Jednocześnie to jeden z pierwszych horrorów w historii kina. Za kanwę filmu posłużyła nieco zmodyfikowana, ze względu na problemy z prawami autorskimi, fabuła „Draculi” Brama Stokera.

Projekcja filmu uzupełniona zostanie, jak zawsze, muzyką graną na żywo.

Wstęp wolny.

Rezerwacje stolików telefonicznie pod nr 46 863-07-68.

.

12.03. XII WYSTAWA MALUJĄCE EWY – „W DRODZE” – WERNISAŻ

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udziału w największej na naszym terenie wystawie zbiorowej ,,Malujące Ewy”, na której prezentowana jest twórczość pań z terenu miasta i powiatu sochaczewskiego. Temat XII już z tego cyklu wystawy to: „W drodze”. Zachęcamy do malarskiej interpretacji tematu drogi, podróży, osiągania celu, wędrówki życiowej itp.

Wystawa „Malujące Ewy” ma charakter otwarty, mogą wziąć w niej udział panie i młode artystki w wieku od 16 lat. Każda z uczestniczek może złożyć maksymalnie 2 prace. Technika: Malarstwo, rysunek (nie przyjmujemy rękodzieła, haftu, decoupage itp.) Wszystkie prace powinny być zaopatrzone w metryczkę zawierającą następujące dane: imię i nazwisko autora, adres i telefon kontaktowy, tytuł i technika pracy. W przypadku uczniów szkół ponadgimnazjalnych prace mogą być zgłaszane przez nauczyciela, instruktora bądź samego ucznia.

Termin zgłoszeń do 21 stycznia 2020 r.

Wernisaż wystawy „W drodze” odbędzie się 12 marca 2020 r. o godz. 18.00 w Galerii TRAKT w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 101.

Po uroczystym otwarciu wystawy organizator zaprasza wszystkie artystki na słodki poczęstunek. Dodatkową atrakcją wernisażu będzie występ artystyczny na scenie SCK.

Bliższe informacje w sekretariacie Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 101, tel.: 46 863-25-72

 

REGULAMIN – Malujące Ewy – 2020

.

25.04. STAND-UP „SEKS, DRAGS I KREDYTY” – RAFAŁ RUTKOWSKI

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza w sobotę 25 kwietnia 2020 roku o godz. 18.00 na stand up „Seks, drags i kredyty” Rafała Rutkowskiego. Program tylko dla widzów dorosłych.

Rafał Rutkowski w swoim nowym programie stand-up comedy opowiada m.in. o polskim show-biznesie, swojej aktorskiej karierze, kryzysie wieku średniego, o ojcostwie oraz zdradza pikantne szczegóły z kręcenia scen erotycznych. Tylko dla ludzi o mocnych przeponach i zwieraczach!!!

Support: Kamil Kozieł – Stand – up

BILETY do nabycia ONLINE:

https://biletyna.pl/stand-up/Rafal-Rutkowski/Seks-drags-i-kredyty/Sochaczew?fbclid=IwAR0YHcjd2CKjEras3Z5PKHGbrgJALoxSMms0r2m1PjHm7Y6BRaf9Zk2nS2w

Komunikat organizatora:
– Występ dla osób, które ukończyły 18 lat
– Wyprasza się z sali osoby przeszkadzające innym widzom, bez możliwości otrzymania zwrotu za bilety
– Całkowity zakaz utrwalania, nagrywania występu

25 kwietnia 2020 r., godz. 18.00

Sochaczewskie Centrum Kultury

ul.15 Sierpnia 83

96-500 Sochaczew

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*