Sochaczewskie Spotkania z Chopinem

0
31

plakat-a3aa-chopin

Rozpoczynamy kolejną edycję „Sochaczewskich Spotkań z Chopinem”. Organizatorzy serdecznie zapraszają na pierwszy koncert już 2 marca br. o godz. 19:00 do sali balowej Hotelu „Chopin”.

Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie

 

Na dobry początek Mellow Five

Po krótkiej zimowej przerwie wracają „Sochaczewskie Spotkania z Chopinem”. W minionym roku, w ramach otwartego cyklu koncertów, goście mogli obejrzeć spektakl muzyczny „Wodewil Warszawski” teatru Pijana Sypialnia, posłuchać zespołów Machina del tango i Maciej Fortuna Quartet, a w listopadzie pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie.

Tegoroczna edycja Spotkań rozpocznie się w środę, 2 marca, w sali balowej hotelu Chopin, gdzie wystąpi zespół Mellow Five, jedyny w Polsce klasyczny kwartet dęty drewniany.

Zespół Mellow Five powstał z potrzeby uzupełnienia luki na polskim rynku muzycznym a także z odwiecznej chęci muzyków klasycznych do przeżywania wolności interpretacji i artystycznej ekspresji w lżejszych rodzajach muzyki takich jak jazz czy muzyka filmowa.

Mellow Five
Mellow Five

Instrumentaliści wchodzący w skład Mellow Five są członkami orkiestr symfonicznych Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego w Łodzi, jak również wykładają w Akademii Muzycznej w Łodzi i  szkołach muzycznych. Na co dzień więc zajmują się głównie muzyką klasyczną, nieustannie doskonaląc swój warsztat i rozwijając artystyczne horyzonty. Rozszerzyli zakres poszukiwań inspiracji o jazz i muzykę filmową, której wpływy już od wielu lat coraz wyraźniej zapisują się w partyturach klasycznych utworów. Jednakże w tym przypadku zaskakujący jest dobór instrumentów.

Mellow Five jest jedynym w Polsce klasycznym kwartetem dętym drewnianym: flet, obój, klarnet i fagot z towarzyszeniem fortepianu, wykonujący poza utworami klasycznymi, skomponowanymi oryginalnie na ten skład, również standardy jazzowe i filmowe we własnych aranżacjach.

Cykl wyjątkowych koncertów organizują: Burmistrz Miasta Piotr Osiecki, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Sochaczewie oraz hotel Chopin Spa&Wellness.

UM Sochaczew