Sochaczewskie Spotkania z Chopinem

0
27

27 marca ruszy kolejna edycja Sochaczewskich Spotkań z Chopinem, czyli cykl otwartych koncertów wybitnych muzyków, na które wspólnie zapraszają mieszkańców burmistrz miasta, Państwowa Szkoła Muzyczna i hotel Chopin Spa&Wellness przy ul. Traugutta.

W środę 27 marca swoje umiejętności zaprezentuje Chopin University Big Band pod dyrekcją – solisty Orkiestry Sinfonia Varsovia – Piotra Kostrzewy. Formację tworzą absolwenci i studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Zespół wydał dotychczas pięć albumów CD. Z Chopin University Big Band występowali m.in. Basia Trzetrzelewska, Krzesimir Dębski, Zbigniew Namysłowski, Kuba Badach czy Sławek Uniatowski. Big Band współpracuje z wybitnym amerykańskim jazzmanem, kompozytorem i aranżerem Gordonem Goodwinem – laureatem nagrody Grammy.

Muzycy są laureatami prestiżowych nagród i wyróżnień na festiwalach oraz przeglądach big bandów. Mają na swoim koncie m.in. występy na Jazz Jamboree, międzynarodowych festiwalach w Nantes we Francji, Šiauliaina na Litwie czy Budapest Spring. W radiowej „Trójce” zagrali koncert w Studiu Muzycznym im. A. Osieckiej, występowali w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Uświetnili Gwiazdorski Wieczór w Canal+ oraz Noc Oscarów w Canal+. I chyba ta krótka notka o muzycznych dokonaniach naszych gości wystarczy, by zachęcić do udziału w ich koncercie. Początek jak zawsze o godzinie 19.00.

Kolejny koncert odbędzie się 5 czerwca. Tradycyjnie już Spotkania z Chopinem zostaną połączone z ósmą już edycją Festiwalu Muzyki Akordeonowej „Harmonia Espressiva” im. prof. Jerzego Jurka organizowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną. Nazwisko gwiazdy wieczoru poznamy już wkrótce. Wstęp na koncerty jest wolny.