S&P 500 rezygnuje ze wzrostów i spadków, gdy spadają akcje Apple i Tesli

Traderzy na parkiecie NYSE, 21 października 2022 r.

źródło: NYSE

Akcje były chwiejne we wtorek, ponieważ obawy o rosnące ceny i wysoką inflację, które wstrząsnęły rynkiem w zeszłym roku, nadal niepokoją inwestorów w nowym roku.

S&P 500 spadł o 0,79%, a grudniowy indeks przemysłu spadł z najszybszego dziennego maksimum od maja 2020 r. Dow Jones Industrial Average spadł o 170 punktów, czyli 0,52%, a Nasdaq Composite spadł o 1,16%.

Akcje Tesli I Jabłko Podczas gdy sektor technologiczny został mocno dotknięty przez Rezerwę Federalną podnoszącą stopy procentowe w celu walki z inflacją, spadł, obciążając szerszy rynek, co jest kluczowym tematem w 2022 roku. Tesla spadła o ponad 12% po rozczarowujących dostawach w czwartym kwartale, a Apple spadł o ponad 3% w związku z doniesieniami, że zmniejszy produkcję z powodu słabego popytu.

Temat ten może być kontynuowany w 2023 r., ponieważ Fed jest gotowy do dalszego podnoszenia stóp procentowych w nadchodzących miesiącach, podsycając obawy, że gospodarka USA może popaść w recesję.

„Powolne otoczenie w 2023 r. może jeszcze bardziej osłabić wyniki akcji spółek technologicznych w nowym roku, ponieważ rośnie pragnienie inwestorów zorientowanych na wartość i wyższe marże zysku, bardziej stabilne przepływy pieniężne i wyższe stopy zwrotu z dywidend” – napisał Greg Bassuk, dyrektor generalny. AXS Investments w Nowym Jorku.

Główne średnie zakończyły rok 2022 najgorszymi rocznymi stratami od 2008 r., przerywając trzyletnią passę zwycięstw. Dow Jones zakończył rok spadkiem o 8,8%, 10,3% w stosunku do 52-tygodniowego maksimum. S&P 500 stracił w ciągu roku 19,4% i stracił ponad 20% od rekordowego poziomu. Technologiczny Nasdaq spadł w zeszłym roku o 33,1%.

Oczywiście mogą nadejść jaśniejsze dni. Pokazuje to również historia Giełda w USA odrabia straty po kilku latach. W rzeczywistości S&P 500 zyskał średnio 15% w następnym roku po stracie ponad 1%.

READ  Giełda dzisiaj: aktualizacje na żywo

Inwestorzy otrzymują zestaw danych w pierwszym tygodniu handlowym roku, co daje im więcej informacji o stanie gospodarki.

Środowe badanie zatrudnienia i rotacji pracowników, znane jako JOLTS, zostanie opublikowane rano, a protokół z ostatniego spotkania politycznego banku centralnego zostanie opublikowany po południu.

Z niecierpliwością czekają na piątkowy grudniowy raport o zatrudnieniu, ostateczny raport o zatrudnieniu, który bank centralny musi rozważyć przed kolejnym posiedzeniem 1 lutego. W czwartek i piątek odbędzie się również kilka przemówień przedstawicieli banków centralnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *