SP nr 4. „Wolontariat, czyli pomaganie mnie nakręca”

0
38

W każdy wtorek od godz.14:25 w sali nr 1 w naszej szkole spotyka się grupa wolontariatu.

Wolontariat  to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych.

Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz innych osób. Wolontariuszowi można zaufać i polegać na nim.

Na wolontariacie zawsze panuje miła atmosfera. Wszyscy sobie pomagają oraz bezinteresownie i z wielką chęcią pożyczają sobie, gdy ktoś czegoś nie ma lub czegoś potrzebuje.

Na wolontariacie robimy różne rzeczy, planujemy różne akcje, będziemy uczyć się malować twarze, składać balony, pomagać innym. Planujemy włączać się w zbiórki pieniędzy dla najbardziej potrzebujących.

Wolontariat działa dopiero pierwszy rok w naszej szkole. Mogą do niego uczęszczać uczniowie z klas IV-VI, którzy chcą miło i pożytecznie spędzić czas oraz zrobić coś dla innych. Opiekunami wolontariatu są pani Katarzyna Pawłowska-pedagog szkolny, oraz pani Aleksandra Zielińska-nauczyciel języka angielskiego. Mamy w głowach wiele pomysłów i jesteśmy otwarci na nowe propozycje, które moglibyśmy wykonywać na wolontariacie. Na wolontariacie można znaleźć nowego kolegę czy koleżankę, spędzić miło czas.

Jeżeli zainteresowało Cię to, co robimy na wolontariacie zapraszamy w każdy wtorek na 14:25. Przyjdź, a nie pożałujesz :).

 

Agnieszka Adamiak

 

Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka