SP Rybno. Co u nas słychać

TŁUSTY CZWARTEK

Staropolskie przysłowie mówi: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. To stare porzekadło dzieci z oddziału przedszkolnego nie będzie dotyczyć bo tuż po śniadaniu ze smakiem zajadał się pysznymi pączkami i faworkami.

 

 

WALENTYNKI

14 lutego do Smerfów zawitał święty Walenty. Dzieci opowiadały o tym czym jest miłość, przyjaźń i jak bardzo ważna jest w życiu każdego z nas. Najmłodsi uczniowie przygotowali ręcznie robione Walentynki. Dzieci brały udział w zabawach, grach tematycznych gdzie motywem przewodnim były informacje na temat historii świętego Walentego.

 

 

Walentynki w kl.I-III

To wyjątkowe święto na dobre zagościło w naszych domach. Tego dnia wszyscy są dla siebie mili i nad wyraz często do siebie się uśmiechają. I tak było i teraz, tego dnia uczniowie z  klasy  Ib pod opieką pani A.Pietrzak przygotowali gry i zabawy poświęcone naszym relacjom międzyludzkim. W pierwszej części w kilku krótkich słowach dzieci przybliżyły pochodzenie i znaczenie święta jakim są walentynki. Później zaprezentowano najsympatyczniejszego kolegę i koleżankę z każdej klasy wyłonionych w drodze głosowania.  Zwycięzcy w nagrodę zostali uhonorowani dyplomem i lizakiem w kształcie serca. Następnie przedstawiciele z każdej klasy prezentowali wymyślne fryzury na dzisiejszy wieczór. Zwłaszcza dziewczynki zaopatrzyły się w różne spinki i ozdobne gumki, aby uczesanie koleżanki zrobiło wrażenie na obecnych. Młodzi fryzjerzy prześcigali się w wymyślnych upięciach co dało oszałamiający efekt. Następnie chłopcy przygotowywali kolegę na wyjątkową randkę wiążąc mu krawat. W dalszej części spotkania odbył się konkurs w kreśleniu czerwonych serc, wygrywał ten zespół, który  w określonym czasie narysował jak najwięcej serduszek. Ponieważ  uczestnicy pracowali z dużym zaangażowaniem w nagrodę wszyscy otrzymali po słodkim  cukierku. W końcowej części zabawy każde z dzieci losowało imię dziecka, następnie należało je odszukać i powiedzieć mu coś miłego, Ten dzień był bardzo miły i ciepły zwłaszcza, że większość  dzieci ubrała się na czerwono z ozdobami w kształcie serduszek. Uczniowie klasy I b w części podsumowującej przypomniały jeszcze raz wszystkim, że zawsze dla każdego trzeba być miłym i życzliwym nie tylko 14 lutego w dniu imienin św. Walentego.