Sparaliżowany mężczyzna znów chodzi dzięki implantom łączącym mózg z kręgosłupem

40-letni mężczyzna, którego nogi zostały sparaliżowane w wypadku rowerowym 12 lat temu, może znowu chodzić dzięki implantowi mózgu i rdzenia kręgowego.

Interfejs mózgowo-rdzeniowy (PSI) jest stabilny od roku, dzięki czemu Gerd-Jan Oskom może stać, chodzić, wchodzić po schodach i pokonywać skomplikowany teren. Badanie opublikowane w środę w czasopiśmie Nature. Oskom odzyskuje kontrolę nad nogami po wyłączeniu PSI.

„Moim życzeniem było znowu chodzić i wierzyłem, że jest to możliwe” – powiedział Oskom podczas konferencji prasowej.

Oskom miał wypadek w Chinach i pomyślał, że po przybyciu do Holandii otrzyma pomoc, której potrzebował, ale Oskom powiedział, że technologia nie była wówczas wystarczająco dobra.

Oscom wcześniej uczestniczył w eksperymentach neurologa Grégoire’a Courtina ze Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii, który również pracował nad nowymi badaniami, według autorów badania. W 2018 roku zespół Korta odkrył, że technologia może stymulować dolny odcinek kręgosłupa i pomóc ludziom z urazami rdzenia kręgowego ponownie chodzić. Trzy lata później postęp Oscom poprawił się.

W ramach najnowszego badania zespół badawczy przywrócił połączenie między mózgiem Oscama a rdzeniem kręgowym za pomocą mostka cyfrowego. W trakcie badania Oskom uczestniczył w 40 sesjach neurorehabilitacji. Powiedział, że może teraz przejść co najmniej 100 metrów (328 stóp) lub więcej, w zależności od dnia.

Gerd-John Oskom może chodzić dzięki cyfrowemu mostkowi łączącemu jego mózg i rdzeń kręgowy.

CHUV / Gilles Weber


„Uchwyciliśmy myśli Gert-John i przełożyliśmy je na stymulację rdzenia kręgowego, aby przywrócić dobrowolny ruch” – powiedział Gordin.

Naukowcy powiedzieli, że następnym krokiem będzie miniaturyzacja sprzętu potrzebnego do obsługi interfejsu. Obecnie Oscom nosi go w torbie. Naukowcy pracują nad sprawdzeniem, czy podobne urządzenia mogą przywrócić ruch ręki.

W ostatnich dziesięcioleciach dokonano wielu postępów w leczeniu urazów rdzenia kręgowego. Badanie opublikowane w Nature w lutym wykazało, że ukierunkowane impulsy elektryczne dostarczane do rdzenia kręgowego mogą pomóc Popraw ruch ramienia i dłoni po udarze.

Naukowcy, którzy pomogli Oscamowi, mają nadzieję, że technologia, której użyli, może w przyszłości przywrócić ruch rąk i dłoni. Uważają również, że dysponując czasem i zasobami, mogliby wykorzystać przełom, aby pomóc pacjentom po udarze mózgu.

READ  Packers pokonali Wikingów 41-17 i wygrali w 18. tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *