Spłonął garaż w Sarnowie

6 października, o godzinie 20:29, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Sarnów (gmina Rybno). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy gaśnicze z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Wężykach, Rybnie, Giżycach oraz Brzozowie.

Po przybyciu stwierdzono, że pożarem objęty jest kompleks garażowy konstrukcji betonowej, z drewnianą więźbą dachową krytą blachą, w którym znajduje się samochód osobowy marki BMW. W chwili powstania zdarzenia w garażu znajdował się jeszcze jeden samochód, który został wyprowadzony przez właściciela przed przybyciem zastępów straży pożarnej.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej oraz podaniu dwóch prądów wody – jednego w natarciu do płonącego pomieszczenia oraz drugiego w obronie przyległego pomieszczenia. Po ugaszeniu pożaru przelano pogorzelisko oraz wykonano otwór w dachu celem oddymienia garażu.

Akcję gaśniczą prowadzoną przez 7 zastępów i 31 strażaków zakończono o godzinie 22:55.

Tekst: st. kpt. T. Fijołek, zdjęcia: asp. G. Kuras