Spotkajmy się na bulwarach

0
30

Przed nami piąta edycja „Święta Bzury”. To pierwsza impreza, jaka odbędzie się na terenie nowych miejskich bulwarów. Zapraszamy w sobotę 24 sierpnia.

Uroczyste otwarcie V Święta Bzury zaplanowano na godz. 15.00. Koncerty na scenie rozpoczną się po 18.00. Na początku zaprezentuje się sochaczewski zespół No Days Off, po nich o godz. 19.00 wystąpi Don Vasyl Junior i Cygańskie Książęta. Imprezę zakończy dyskoteka na dechach, która potrwa do 22.00.

Wiele będzie się działo też w ciągu dnia. Już o 7.30 rozpoczną się Otwarte Zawody Spinningowe „Jaź Bzury” o Puchar Burmistrza Sochaczewa. Wędkarze będą rywalizować do godz. 13.00. W południe wystartuje strefa zabaw dla najmłodszych. Ponadto o 14.45 ratownicy z sochaczewskiego WOPR, wspólnie ze strażakami, przeprowadzą pokaz ratownictwa wodnego. O 16.00 na scenie wystartuje karaoke, a przed rozpoczęciem koncertów, o godz. 18.00, nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na wiersz o Bzurze.

W organizację Święta Bzury zaangażowało się wiele stowarzyszeń i klubów sportowych. Dragon Fight Club o 10.30 zaprasza na wakacyjne zawody ALMMA VIP, o 14.30 rywalizować będą dzieci w walce na chwyty i w ograniczonej formule MMA. Około godz. 17.00 sochaczewscy Dragoni przeprowadzą mistrzostwa plaży w armwrestlingu (siłowanie na rękę) oraz konkurs przerzucania opony na czas.

Ponadto o 14.30 harcerze pokażą jak wiązać węzły żeglarskie, sochaczewscy weterani przygotują pokaz rugby plażowego. W tym samym czasie, o godz. 15.15, zumbę zatańczy Dream Team Sochaczew. O 16.30 podjęta zostanie próbą bicia „rekordu Sochaczewa” w przeciąganiu liny.
Organizatorami wydarzenia są miasto Sochaczew oraz tygodnik „Express Sochaczewski”. (mf)