Spotkania z burmistrzem w listopadzie. Dziś pierwsze

0
48

Stało się to już coroczną tradycją. Burmistrz Piotr Osiecki, tak jak każdej jesieni, odbędzie cykl ośmiu spotkań z mieszkańcami każdej dzielnicy Sochaczewa. Każde z nich rozpocznie się o godzinie 18.00. Będzie to okazja do wymiany uwag, spostrzeżeń, rozmów o aktualnej sytuacji miasta.

Serdecznie zapraszam wszystkich sochaczewian. Jak co roku, żeby porozmawiać o sprawach miasta, nie trzeba przychodzić do ratusza. Będę miał przyjemność zobaczyć się z Państwem w każdej części Sochaczewa, blisko waszych miejsc zamieszkania, w dogodnych dla większości późno popołudniowych godzinach. W poprzednich latach na naszych spotkaniach udało się porozmawiać o bardzo wielu ważnych sprawach i rozwiązać mnóstwo istotnych problemów, dlatego jestem zadowolony nawet z tych najtrudniejszych rozmów – zaprasza Piotr Osiecki.

Jak pokazuje historia dotychczasowych spotkań burmistrza z mieszkańcami, potrzeby i priorytety sochaczewian ulegają zmianie. Jeszcze pięć lat temu, niemal na każdym spotkaniu, wiodącym tematem było asfaltowanie osiedlowych uliczek. Obecnie, gdy problem utwardzania dróg został już w ogromnym stopniu rozwiązany, w poprzednim roku mieszkańcy najczęściej pytali o plany budowy oświetlenia w ich najbliższej okolicy, o powstające tereny rekreacyjne nad sochaczewskimi rzekami, byli zaniepokojeni sytuacją na „rynku śmieciowym”. W okresie jesienno-zimowym niezmiennie też pojawia się temat bezpieczeństwa po zmroku na sochaczewskich osiedlach i smogu, zawdzięczanego sąsiadom palącym w piecach czym popadnie.

Każde z ośmiu tegorocznych spotkań burmistrza z mieszkańcami rozpocznie się o godz. 18.00. Ich formuła pozostanie bez zmian. Burmistrz najpierw krótko podsumuje wykonane inwestycje i zmiany jakie zaszły w danej części Sochaczewa w minionym roku oraz odniesie się do uwag zgłoszonych podczas ostatniego spotkania. Następnie Piotr Osiecki zaprosi sochaczewian do dyskusji.

 

Terminy spotkań mieszkańców miasta z burmistrzem:

– 13.11 (środa) – Sochaczewskie Centrum Kultury (Boryszew), ul. 15 sierpnia 83

– 15.11 (piątek) – Sochaczewskie Centrum Kultury (Chodaków), ul. Chopina 101

– 18.11 (poniedziałek) – Środowiskowy Dom Samopomocy, ul. Zamkowa 4a

– 20.11 (środa) – Dzienny Dom Pomocy Społecznej, al. 600-lecia 90

– 22.11 (piątek) – Kramnice miejskie, ul. 1 Maja 21

– 25.11 (poniedziałek) – Przedszkole Miejskie nr 7, ul. Żwirki i Wigury 15

– 27.11 (środa) – Karwowo-sala parafialna, ul. Lazurowa 44

– 29.11 (piątek) – Salon fryzjerski „U Reni”, ul. Szajnowicza 7