Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

0
42

Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie zaprasza na spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Spotkanie odbędzie się w środę 5 kwietnia o godz. 11:00.

Wiesław Drabik to autor książeczek dla dzieci, pisarz współpracujący z wydawnictwami Skrzat, Debit i Wilga. Są to pełne humoru, wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych, ale i rodzice czytający je swoim pociechom nie będą się nudzić. Przyczyniły się do tego wspaniałe ilustracje Marka Szala, Doroty Szoblik i Andrzeja Kłapyty.

Najbardziej znane książeczki to: „Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Awantura na podwórku”, „Łakomczucha”, „Kocie łakocie”, „MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania”. Niektóre z książek były prezentowane w programie telewizyjnym „Książki z górnej półki”, pokazano je również na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria Zostań Mistrzem opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (występujących pod postaciami zwierzątek).

 Miejska Biblioteka Publiczna