Spotkanie autorskie z Michałem Gołkowskim

W ramach innowacji pedagogicznej „Wychowanie przez czytanie”, 31 maja 2019 r. w naszej placówce (MOW Załusków) gościliśmy Michała Gołkowskiego – pisarza literatury fantastycznej, z zawodu lingwistę, pracującego jako tłumacz języka rosyjskiego i angielskiego. Jednak jego twórczość nie ogranicza się tylko do literatury fantastycznej. Panu Michałowi nie jest obca tematyka wojenna, historyczna czy dokumentalna. Zadebiutował w roku 2013 książką „Ołowiany świt”. Aktualnie na koncie posiada już 19 książek, a jego najnowsze „dziecko”, jak sam mówi o książce to „Świątynia na bagnach”, którą ze specjalną dedykacją otrzymaliśmy w prezencie.

Podczas spotkania dziewczęta mogły dowiedzieć się o tajnikach powstania książek, pomysłów na nie, a także całego procesu wydawniczego. Pisarz z chęcią odpowiadał na wszelkie pytania zadawane przez wychowanki, a także przybliżył tematykę swoich książek. Opowiedział o pracy jako tłumacza oraz początkach swojej twórczości.

Na zakończenie słuchaczki podziękowały Panu Michałowi za przybycie symbolicznym upominkiem. Życzymy dalszych sukcesów zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.

Autorzy innowacji

.