Spotkanie autorskie z MIRĄ BIAŁKOWSKĄ

0
18

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z MIRĄ BIAŁKOWSKĄ, które odbędzie się w poniedziałek 29 października o godzinie 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej (sala konferencyjna II piętro). Wstęp wolny.

Kilka słów o autorce…

Mira Białkowska

Urodzona w Szczecinie, po ukończeniu studiów „za mężem” przeniosła się na Mazowsze. Posiada wykształcenie muzyczne i pedagogiczne. W młodości, z zespołem wokalnym i chórem studenckim, koncertowała w kraju (nagroda na Festiwalu Kołobrzeskim). Pracowała jako pedagog i nauczyciel muzyki, uczyła gry na fortepianie, prowadziła chór, zespół wokalny, zespół fletów prostych, zajmowała się profilaktyką uzależnień. Po przejściu na emeryturę zajęła się muzykoterapią i pisaniem. Jest członkiem chóru Soli Deo i grupy literackiej Vena w Nowym Dworze Mazowieckim. Dużo podróżuje. Zwiedziła prawie całą Europę, ale nie tylko. Potrafi cieszyć się z małych rzeczy, widzieć tę lepszą stronę medalu i, co często podkreśla, ma szczęście do ludzi.
Napisała ponad 300 fraszek, kilkadziesiąt wierszy, scenariusze i teksty piosenek. W szufladzie na wydanie czeka czteroczęściowa powieść. We „Fraszkowej uczcie”(2016r.) zamknęła swoje najciekawsze spostrzeżenia na temat naszego życia i nas samych.

Mira Białkowska jest także autorką powieści obyczajowych „Wcale mi nie zależy”, „O co chodzi”, „Nareszcie z górki”.