Spotkanie autorskie

0
31

IMG_3003

27 kwietnia gościem Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszogrodzie był Arkadiusz Niemirski, świetny pisarz, autor powieści kryminalnych dla młodzieży i dorosłych. Pisarz w barwny sposób opowiadał o swoim życiu i twórczości. W prezentacji multimedialnej zawarł wszystko to , co w swojej biografii uznał za ciekawe.

Młodzież dowiedziała się m. in. o kabaretowej „przeszłości” pisarza i o tym, że oprócz pisania książek, interesuje go również muzyka, szczególnie rock progresywny w wydaniu klasyków tego gatunku, takich jak Procol Harum czy Marillion, o czym pisze w renomowanych czasopismach muzycznych: „Tylko Rock” i „Teraz Rock”. Autor wiele opowiadał o swoich wzorcach literackich, czyli o najwybitniejszych detektywach świata, wśród których znaleźli się Sherlock Holmes, Hercules Poirot, Miss Marple, Philip Marlowe, Joe Alex, William Murdoch. Nie zabrakło pomiędzy nimi polskiego akcentu, którym okazał się …Pan Samochodzik. Arkadiusz Niemirski jest bowiem – zgodnie z wolą rodziny Zbigniewa Nienackiego, kontynuatorem serii książek o przygodach nieśmiertelnego, ciągle aktualnego i fascynującego historyka i muzealnika Tomasza czyli Pana Samochodzika. Spod jego pióra wyszło 16 książek poświęconych temu bohaterowi i jak na razie jest to koniec przygody Arkadiusza Niemirskiego z Panem Tomaszem.

Z uwagi na brak miejsca w naszej bibliotece do przeprowadzenia takiego spotkania połączonego z prezentacją , spotkanie z pisarzem odbyło się w Szkole Podstawowej.

Małgorzata Majewska

 

IMG_3002