Spotkanie w Hotelu Chopin

0
107

W piątek 17.11 w Hotelu Chopin odbyło się spotkanie otwarte mieszkańców Sochaczewa i Ziemi Sochaczewskiej z posłem do Parlamentu Europejskiego Julią Piterą (Europejska Partia Ludowa), które moderował poseł na Sejm RP – Marcin Kierwiński. W spotkaniu uczestniczyli m.in.  przedstawiciele organizacji pozarządowych z miasta i regionu oraz aktywiści, którym zależy na rozwoju miasta i demokracji.

Rozmawiano o roli społeczeństwa obywatelskiego we współczesnej demokracji i narzędziach, jakimi obywatele dysponują, by realizować swoje cele – w Polsce i w Unii Europejskiej. Posłanka wyjaśniała w jaki sposób każdy obywatel może uzyskać pomoc od Unii Europejskiej, jak, gdzie, w jakich sprawach składać petycje. Każdy z obecnych otrzymał specjalnie przygotowany poradnik.

Zgromadzeni wyrażali zaniepokojenie planowanymi zmianami ordynacji wyborczej, pytali o propozycje Platformy Obywatelskiej dotyczące gospodarki czy służby zdrowia, a także o działalność posłanki w Parlamencie Europejskim.

Julia Pitera zaprasza do biura poselskiego w Sochaczewie, które mieści się przy pl. Kościuszki 6 lok 22, jest otwarte we wtorki i środy w godzinach 9.00-12.00. Zachęcała do kontaktu telefonicznego (784 400 230) lub mailowego sochaczew@juliapitera.pl .

 

Julia Pitera od roku 2014 jest posłem do Parlamentu Europejskiego VII kadencji, członkiem frakcji EPL, Komisji Petycji i Komisji Kontroli Budżetowej. Wcześniej była Posłem na Sejm V (pełniła funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka), VI i VII kadencji. Od lat związana z regionem sochaczewskim.

Marcin Kierwiński – poseł na Sejm VII i VIII kadencji, w 2015 sekretarz stanu w Kancelarii Premiera i szef gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz, w latach 2010–2011 wicemarszałek województwa mazowieckiego.

 

Anita Lasocka
Biuro Poselskie Julii Pitery Posła do Parlamentu Europejskiego
Pl. Kościuszki 6 lok. 22
96-500 Sochaczew
Tel. 784 400 230