Spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich w Rybnie – zainteresowanie jest ogromne

0
62

15 stycznia w Urzędzie Gminy Rybno odbyło się kolejne już spotkanie mieszkańców zainteresowanych utworzeniem Kół Gospodyń Wiejskich. Podczas wydarzenia obecna była pani prezes koła iłowskiego Dorota Bernat, która dzieliła się wiedzą z zakresu prowadzenia działalności. 

– Jesteśmy już po spotkaniu dotyczącym tworzenia Kół Gospodyń Wiejskich na terenie naszej gminy. Podczas spotkania obecna była prezes Koła z Iłowa, Dorota Bernat, której bardzo dziękuję za udział i przybliżenie działania kół w sąsiedniej gminie. Spotkanie odbyło się na prośbę osób zainteresowanych utworzeniem kół na terenie naszej gminy, które są w trakcie tworzenia oraz rejestracji. Była to prośba ze strony mieszkańców, jako wójt jak najbardziej wsłuchuję się ten głos i staram się odpowiadać na potrzeby jakie zgłaszają. Na spotkanie przybyło bardzo dużo osób, padało wiele pytań na które szczegółowo staraliśmy się odpowiadać. Jako gospodarz bardzo się cieszę, że jest takie zainteresowanie tym tematem. To są osoby w różnym przedziale wiekowym i młode i starsze. W tworzeniu kół chodzi przede wszystkim o integrację, spotkania, wspólne spędzenie czasu, przygotowanie rzeczy – mówił wójt Damian Jaworski.

Na terenie gminy Rybno są już pierwsze Koła Gospodyń Wiejskich, które są w trakcie rejestracji, a dzięki spotkaniom wszelkie dodatkowe pytania mogą być rozwiązane.