Spotkanie z mieszkańcami bloków wojskowych

0
164

W poniedziałkowy wieczór (6.11) w Miejskim Przedszkolu nr 7 im. Marii Montessori odbyło się drugie z tegorocznego cyklu spotkań burmistrza Piotra Osieckiego z mieszkańcami Sochaczewa.

Piotr Osiecki wspomniał na wstępie o planowanych przed samorząd miejski inwestycjach w 2018 roku, które poprawią jakość życia mieszkańców południowej części Sochaczewa. Będą to przede wszystkim przebudowy dróg – ogromne, warte ok. 6 mln zł, przedsięwzięcie związane z remontem ulic 15 Sierpnia i Licealnej, czy przebudowa (powiatowych) ulic w okolicach sochaczewskiego dworca PKP: Sienkiewicza, Towarowej, Księcia Janusza.

Zasadniczą częścią spotkania były jednak pytania i uwagi sochaczewian z tej części miasta, czyli osiedla tak zwanych bloków wojskowych. Mieszkańcy wspominali m.in. o potrzebie wycinki starych, przerośniętych (wyższych od bloków) drzew znajdujących się przy ul. Broniewskiego, stanowiących bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa. Mówili o problemach związanych z kanalizacją burzową w okolicach ul. Żwirki i Wigury i nieprawidłowo parkującymi tam samochodach, czy złym stanie chodników na osiedlu.

Padały też pytania dotyczące całego miasta. Przybyli chcieli się dowiedzieć o badania jakości wody pitnej, dopytywali o planowaną na przyszły rok modernizację parku im. Włodzimierza Ignacego Garbolewskiego, byli zainteresowani stanem własności konkretnych działek na terenie miasta i zaplanowanych tam w przyszłości inwestycji.

Mieszkańcy zwrócili też uwagę na kilka prostych spraw, których rozwiązanie bez większych przeszkód będzie możliwe do wprowadzenia niebawem w życie. Przykładowo, aby na Sochaczewskich Kartach Mieszkańca wprowadzić informację odnoszące się do daty wygaśnięcia ich ważności, czy zwrócili się z prośbą o ułatwienie możliwości opłat za bilety okresowe na przejazdy transportem publicznym, świadczonych przez Zakład Komunikacji Miejskiej.

Kolejne, trzecie z cyklu tegorocznych spotkań mieszkańców z burmistrzem Piotrem Osieckim odbędzie się w środę 8 listopada w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Zamkowej 4a. Początek o godzinie 18.00.