Spotkanie mieszkańców z burmistrzem – Karwowo

0
31

Za nami pierwsze z ośmiu zaplanowanych spotkań burmistrza z mieszkańcami wszystkich dzielnic Sochaczewa. Odbyło się w piątek 21 września w SCK w Boryszewie. Drugie odbędzie się dziś o 18.00 w dzielnicy Karwowo, w sali parafialnej kościoła św. Brata Alberta.

Mieszkańcy Boryszewa pytali m.in. czy ktoś monitoruje jakość powietrza w mieście, bo idzie sezon grzewczy i zaraz zacznie się palenie w piecach czym popadnie. Piotr Osiecki przypomniał, że w Sochaczewie zamontowano cztery czujniki, najbliższy jest na terenie Szkoły Podstawowej nr 2, a zbierane przez te urządzenia dane można śledzić na bieżąco na stronie Sochaczew.pl. Skarżyli się, że na utwardzonych asfaltem drogach kierowcy mocno wciskają pedał gazu, i warto rozważyć montaż progów zwalniających. Pytali, kiedy do ulicy Otwartej dociągnięty zostanie gaz i kiedy samorząd dokończy asfaltowanie ulic osiedlowych? Burmistrz odpowiedział, że o ułożenie nitki gazociągu mieszkańcy powinni się zwrócić pisemnie do firmy Sime. W Otwartej ma powstać budynek wielorodzinny, więc szansa na sieć gazową rośnie. Jeśli chodzi o asfalty, to w ramach programu „Drogi zamiast błota” w cztery lata asfalt wylano na 54 ulicach. Miasto ma pieniądze i mogłoby nawet dziś zlecić utwardzenie dziesięciu kolejnych, lecz nie może tego zrobić, bo wykonawcy nie mają tzw. mocy przerobowych. Takiej sytuacji na rynku nie było nigdy.

Przed nami jeszcze sześć spotkań: 25 września w przedszkolu nr 7 przy ul. Żwirki i Wigury, 27 września w SCK w Chodakowie, 1 października w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy al. 600 lecia, 3 października w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Zamkowej, 5 października w kramnicach przy ul. 1 Maja i 9 października w salonie fryzjerskim „U Reni” przy ul. Szajnowicza. Każde spotkanie rozpoczyna się o 18.00.