Spotkanie opłatkowe i jasełka w Szkole Podstawowej w Giżycach

0
443
Młodzi aktorzy z opiekunami
Młodzi aktorzy z opiekunami

W czwartek 17. grudnia w Szkole Podstawowej w Giżycach z bożenarodzeniowym przesłaniem dla dzieci, rodziców oraz zaproszonych gości wystąpili uczniowie klas III, IV, V i VI, prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki.

Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem,  przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, Aniołowie, pasterze i dzieci. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od miesiąca, uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, tym bardziej, że poza nauką tekstu, dzieci uczyły się też śpiewać, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem Beaty Drozdowskiej i Anny Arkuszewskiej. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem, podbiły serca publiczności.
Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia.

Następnie dyrektor szkoły Anna Kornacka złożyła życzenia świąteczno-noworoczne wszystkim zebranym. Tomasz Kisiołek odczytał fragment Ewangelii wg św. Łukasza

Obecny na spotkaniu wigilijnym ksiądz proboszcz Tomasz Jackowski wyraził radość ze wspólnego spotkania opłatkowego oraz uznanie dla zdolności aktorskich i wokalnych uczniów. Zgodnie z wieloletnią tradycją, Jasełka zostaną przedstawione również w kościele parafialnym 11 stycznia po Sumie.

Opłatek, życzenia, spotkanie przy wspólnym wigilijnym stole wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i zaproszonych gości , to chwila, na którą czekali cały rok.

Napięcie i podniosłą atmosferę tego dnia rozładował Mikołaj, który przyszedł do dzieci z pełnym workiem prezentów.

Na koniec tego szczególnego dla całej społeczności szkolnej dnia, dyrektor szkoły podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację wieczoru wigilijnego.

  Beata Drozdowska

 

Klasa VI z Mikołajem i Wychowawczynią B. Drozdowską
Klasa VI z Mikołajem i Wychowawczynią B. Drozdowską
Pamiątkowe zdjęcie
Pamiątkowe zdjęcie
Słowo Proboszcza do młodych aktorów
Słowo Proboszcza do młodych aktorów